reklama

Princ Harry: Než jsem poznal Meghan, nevěděl jsem o nevědomých rasových předsudcích

Britský princ Harry v novém rozhovoru s trenérem a aktivistou hnutí Black Lives Matter Patrickem Hutchinsonem pro magazín GQ uvedl, že než poznal Meghan, nerozuměl zcela nevědomým rasovým předsudkům. Teprve život s někdejší americkou herečkou mu v tomto směru otevřel oči.

Princ Harry hovořil s Patrickem Hutchinsonem ze svého domu v Kalifornii.
Princ Harry hovořil s Patrickem Hutchinsonem ze svého domu v Kalifornii. | Foto: Reuters

"Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje," poznamenal k bezděčným rasovým předsudkům princ. Britský následník trůnu, který momentálně žije se svou rodinou v Kalifornii, uvedl, že dokud nežil s Meghan, problém zcela nepochopil, citoval britský zpravodajský web BBC

Rozhovor mezi princem a aktivistou a trenérem Patrickem Hutchinsonem pro britskou iniciativu GQ's Heroes Festival vznikal na dálku prostřednictvím aplikace Zoom. 

Podle prince Harryho by se lidi měli více vzdělávat, jakmile zjistí, že jejich názory na ostatních ovlivňují rasové předsudky. "Ignorance není omluvou," uvedl Harry. Dodal také, že až život s Meghan mu otevřel oči v tom, jak rozsáhlý je problém rasismu.

Vévodové ze Sussexu se v posledních měsících intenzivně věnují tématu rasové nesnášenlivosti a práv černochů. Pro London Evening Standard na začátku října napsali článek, ve kterém vyzvali k ukončení "strukturálního rasismu ve společnosti". 

Lidé všech vrstev by měli řešit rasovou diskriminaci

"Dokud bude existovat strukturální rasismus, budou zde generace mladých lidí jiné barvy pleti, kteří nebudou mít stejné startovní podmínky pro život jako jejich bílí vrstevníci. A dokud to bude pokračovat, nikdy nebude zcela využit jejich potenciál," upozornili

Vévoda ze Sussexu v rozhovoru s Hutchinsonem pro speciální vydání britského časopisu GQ uvedl, že by se lidé ze všech společenských vrstev měli zapojit do problematicky rasové diskriminace.

Patrick Hutchinson se stal slavným poté, co během vyostřených červnových londýnských protestů na podporu hnutí Black Lives Matter pomohl zraněnému muži z druhé strany názorového tábora do bezpečí. Novináři jej přitom vyfotili a princ Harry jej za jeho akt pochválil.

Hutchinson k tomu tehdy uvedl, že kdyby s přáteli muži nepomohli, dopadlo by to velice špatně. Princ Harry mu řekl, že je skvělým případem toho, jak by lidé měli jednat. 

Oba Britové se také dotkli problémů mentálního zdraví mužů a jak si jej zachovat i během pandemie koronaviru a karantény. Vévoda upozornil na to, že by si muži měli vždy najít aktivitu, která jim pomáhá zachovávat v životě balanc, ať už je to dlouhá procházka nebo běh.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama