reklama
  • Wiki
  • Německý pinč

Německý pinč, jak už název napovídá, pochází z Německa a patří mezi nejstarší plemena v Německu. Tento středně velký "Nebojsa" je velmi dobrý hlídač, což je historický pozůstatek tohoto hlídače a lovce. Jen tak ničeho se nezalekne a nic ho nerozhází.

Vzhled plemene

Německý pinč je středně velké plemeno. Výška u psa se pohybuje mezi 45 - 50 cm. Váha se pohybuje od 12 do 20 kg. Hlava je přiměřeně velká k tělu s podlouhlou lebkou, zakončená čenichem ve tvaru tupého klínu. Uši jsou vysoko posazené a sklopené do tvaru "V". Oči má menší a výrazné. Krk je dlouhý a svalnatý. Srst je krátká, hustá, lesklá a přiléhající k tělu. Zbarvení bývá vždy v základu černé s pálením nebo rezavé nebo tmavě hnědé se žlutým pálením. Nohy jsou silně osvalené. Ocas je vysoko nasazený, u základu silný, směrem ke konci se zužuje. Celkově by jeho tělo mělo být kvadratické, což znamená, že poměr délky a výšky by se měl co nejvíce blížit.
Toto plemeno se dožívá mezi 12 – 14lety.

Povaha

Německý pinč je velmi aktivní pes a potřebuje spousty pohybu a zaměstnání. Je sebejistý a vyrovnaný. Obzvláště dobře hlídá. Je to vhodný pes pro sportovní kynologii, jako je například agility. Uplatní se jako skvělý společník do rodiny, jelikož je hravý, pozorný a oddaný. Hodí se také do bytu či do města.

Německý pinč - charakteristické rysy

- sebevědomý, pozorný
- aktivní, temperamentní
- hravý, veselý

Výchova a péče o psa

Německý pinč je velmi inteligentní a učenlivý. Výchova není náročná, ovšem vždy vyžaduje důslednost. V opačném případě pro něj budete jen malá autorita a bude těžko zvladatelný. Pro pinče je typické dobré zdraví. Netrpí žádnými dědičnými chorobami a není náročný na potravu. Jeho srst nevyžaduje prakticky žádnou péči. Stačí jednou týdně kartáčovat a otřít hadříkem.
Štěně si můžete pořídit bez PP za cenu kolem 2 000,-. S PP se cena liší dle chovatelské stanice.

Chov

FCI řadí německého pinče do skupiny 2 – pinčové a knírači, molossoidní plemena, švýcarští salašničtí a honáčtí, sekce 1 – pinčové a knírači s pracovní zkouškou. Informace o tomto plemeni naleznete na stránkách www.nemecky-pinc.cz.

Historie plemene

Toto německé plemeno je jedním z nejstarších plemen vyšlechtěných v Německu. Datuje se na přelom 18. a 19. století. Původně se využívaly především na venkově, kde bylo jejich hlavním úkolem hlídat majetek a lovit hlodavce. Zveřejnění oficiálního platného standardu organizací FCI proběhlo v roce 2007.

Podobná plemena

- Bígl
- Trpasličí pinč
- Anglický buldok

Související články

reklama
reklama
reklama