reklama

Studie ukázala, kdy ženy prožívají nejlepší orgasmy svého života

Tvrzení, že "sex není pro staré", je daleko od reality. Rozsáhlá studie, která se zaměřila na sexuální život žen po šedesátce, boří převládající stereotypy. Intimní život starších žen může být naplněný a uspokojující. Dokonce o dost víc než v mládí.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Nový výzkum z Kinseyho institutu odhalil, že většina z 3001 amerických žen, které se studie zúčastnily, uvedla, že jejich sexuální zážitky a schopnost dosáhnout orgasmu nejenže stárnutím neutrpěly, ale v mnoha případech se dokonce zlepšily.

Téměř tři čtvrtiny dotazovaných sdělily, že jejich věk nemá negativní vliv na kvalitu orgasmů, a 20 procent z nich uvedlo, že prožívají intenzivnější vyvrcholení než kdykoliv předtím.

Studie tedy nejenže vyvrací společenské mýty o sexualitě ve vyšším věku, ale také zdůrazňuje, jak důležité je pro ženy udržovat si aktivní sexuální život. S rostoucím věkem a zkušenostmi se zlepšuje komunikace s partnerem, přichází hlubší porozumění vlastnímu tělu a větší schopnost vyjádřit své sexuální potřeby a přání.

Rozkvět místo poklesu

Závěry studie naznačují, že pro mnohé ženy může být život po šedesátce obdobím sexuálního rozkvětu a objevování nových dimenzí uspokojení. Je to příležitost prohloubit intimní vztahy a objevovat nové aspekty vlastní sexuality, čímž se zpochybňují představy o tom, že stárnutí nutně vede k poklesu sexuálního zájmu a aktivit.

Výsledky této studie nabízejí naději a inspiraci pro ženy všech věkových kategorií a zdůrazňují, že sexualita je důležitou součástí života, která může být zdrojem radosti a spokojenosti bez ohledu na věk. 

Jak to mají starší ženy v Česku se sexem, si můžete přečíst v galerii.

reklama
reklama
reklama