reklama

Téměř všechny barvy Alžběty II. Jeden odstín nikdy neoblékne, názory vyjadřuje broží

V posledních deseti letech britská královna vystřídala spoustu barevných modelů, ve kterých se ukázala na veřejnosti. Některé z nich daly vzniknout velkému módnímu trendu. Zatímco ve volném čase a pro projížďky na koni volí Alžběta II. neutrální odstíny, na oficiálních událostech musí být rozhodně nepřehlédnutelná.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters / Profimedia.cz

Dospívala v době druhé světové války a v modelech, ve kterých se ještě jako mladá princezna objevovala na veřejnosti, se často odrážel i stav národa. Například svatební šaty, které si budoucí královna Alžběta II. oblékla ve svůj slavnostní den 20. listopadu 1947, byly vyrobeny ze saténu, který tehdy pořídila z přídělových lístků.

Modely královny, která vládne Británii již 70 let, se rovněž staly diskrétním prostředkem, jak komunikovat se světem - od diplomatického výběru barvy až po šperk, který je vždy pečlivě vybraný s ohledem na historii či navštívenou událost. 

Šatník královny Alžběty II. je definovaný základními prvky, ty se staly stálicí po celou dobu její vlády - nesmí chybět černá kabelka, prvotřídní lodičky či mokasíny a připnutá brož. Její náklonnost k odvážným barvám, ke kterým je přizpůsoben i klobouk, zajišťuje, že jedna z nejuznávanějších žen světa vždy vynikne v davu. 

Její raná léta na trůnu módně formovali přední britští návrháři - Norman Hartnell a Hardy Amies. Od roku 1994 tuto roli převzala Angela Kellyová. "Musí vyniknout před lidmi, aby mohli říct: 'Viděli jsme královnu'," řekla v dokumentu The Queen at 90 královnina snacha Sophie, hraběnka z Wessexu. Sama královna prohlásila, že jednu barvu nikdy neoblékne. "Nikdy si na sebe nevezmu béžovou, protože pak nikdo nebude vědět, kdo já jsem," podotkla. 

Podívejte se na barvenou plejádu šatů, které si na sebe Alžběta II. vzala v posledních letech.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama