reklama

Street style z největší módní události Česka: Titěrná podprsenka a vzkaz Putinovi

Talentovaní česko-slovenští návrháři i studenti módního designu, zachovalá industriální architektura Pražské tržnice a tradiční street style, tedy módní kousky, do kterých se návštěvníci a návštěvnice akce projdou na veřejnosti. Které české i zahraniční osobnosti se na pražském týdnu módy objevily a jaké outfity pro letošní ročník zvolily?

Prohlédnout grafiku
Foto: MBPFW

Klasické trenčkoty, pohodlné tenisky a temné sluneční brýle. Tři nejčastější kousky, které dominovaly na dubnovém fashion weeku v Pražské tržnici. Mezi nositeli minimalistických looků se ale našli i tací, kteří svými odvážnými modely vyčnívali z davu.

Jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, která začala minulou sobotu v areálu Pražské tržnice v Holešovicích, představila dohromady osm přehlídek. Nejsledovanější českou módní událost odstartoval Slovák Michael Kováčik se svou minimalistickou a elegantní kolekcí složenou ze zajímavě střižených košil a oversize sak s asymetrickými rukávy. Sobotní večer pak ukončil další slovenský designér Pavol Dendis. 

V neděli svůj talent ukázali studenti z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a z Technické univerzity v Liberci. Následně se hosté přesunuli do nově otevřeného hotelu Andaz, kde své kreativní pojetí oděvní formy předvedli studenti pražské UMPRUM pod vedením profesorky a návrhářky Liběny Rochové. Neděli pak zakončilo se svými unikátními ready to wear oděvy duo Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová pod značkou La Formela.

Třetí a poslední den se jako již tradičně v rámci pražského fashion weeku konala talentová soutěž pro začínající návrháře Van Graaf Junior Talent 2022, do které odborná porota vybrala čtyři finalisty: Jaroslava Víchu, Tobiase Schuberta, Vendulu Menšíkovou a Tomáše Němce, kterému korzetové topy kombinujících hedvábí a transparentní látku přinesly nakonec vítězství.

Celou módní událost nakonec uzavřela česká návrhářka Vanda Janda, která si všechny přítomné podmanila hudbou ze zlatých osmdesátek a kolekcí složenou z klasických 50's A-line šatů, triček s nápisy "Full Time Star" a tylových závojů.

Podívejte se do galerie, které modely zvolili pro tak významnou módní událost přítomní hosté.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama