reklama

Mají to nosit ženy, nebo muži? Newyorský týden módy přinesl překvapivé momenty

Minulý pátek odstartoval dlouho očekávaný týden módy v New Yorku a trval do středy. První show byla věnována přehlídce pánského oblečení, jehož návrháři výrazně reagovali na nebinaritu i hru s barevností, která v kolekcích tohoto typu často chybí. Ale i další kolekce od proslulých či nově příchozích návrhářů a návrhářek poukázaly na novou realitu v módním průmyslu.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

V rámci prezentace kolekce pro podzim/zimu 2022 předvedl svou práci člen Rady módních návrhářů Ameriky Teddy Vonranson. Brooklynský návrhář Aaron Potts svou bezpohlavní sérií s názvem Skin Folk vyvolal mírné pozdvižení, v jeho modelech se mísila hravá barevnost s volnými střihy a nebinarita. 

Potts řekl, že jeho cílem bylo vytvořit kousky zaměřené na ducha člověka, ať už se jakkoliv identifikuje, a dodal, že sám sebe vyzval k prolomení jakýchkoliv hranic v rámci své vlastní kreativity.

Designér Tristan Detwiler předvedl novou řadu pro značku STAN. Jeho příběh je založen na "klasickém gentlemanovi". Ale představili se i další návrháři a návrhářky, jejichž prezentace kolekcí si nenechaly ujít slavné osobnosti.

Newyorský týden trval do 16. února a zúčastnilo se ho více než 150 návrhářů.

reklama
reklama
reklama