reklama

BLOG Inkpotstories:Slavnostní outfit podle základů šatníku

Vyvrcholení letošního roku je doslova za dveřmi, vánoční atmosféra na mě dýchne na každém rohu, všude zní koledy a já přemýšlím… co že si letos k tomu stromečku vezmu na sebe?

Foto: Lucie Bašniarová

A co si obléknu na silvestrovský večírek?!

Najít ty pravé boty, náušnice, večerní šaty… je úkol vskutku nadlidský. Já osobně vsázím na systém základů šatníků, který mě zatím nikdy nezklamal. Ten obsahuje cca 30 kousků basic oblečení pro každou příležitost (např. černé šaty, bílá košile, lodičky, ale i džíny nebo vaše oblíbené tenisky atd.), které lze lehce rozšířit např. o výraznější top pro speciální příležitost.

Jak začít?

  1. Řeknu si, na jaké akce nejčastěji chodím (disko a party to nebudou, to spíš do divadla, na ples, rande, koncerty a firemní večírek), a podle toho vybírám i patřičný oděv.

  2. Nemá cenu nutit se do nepohodlných vysokých podpatků (i když jsou sexy). Volím takové, ve kterých se budu cítit sebevědomě, ale pohodlně a uvolněně zároveň.

  3. Lacinost je, podle mě, největší kámen úrazu. Volím raději jeden výraznější detail k minimalistickému outfitu - ať už šperk, hlubší výstřih, či délku sukně. Protože MÉNĚ JE VÍCE.

  4. Přirozenost nadevše. Nenuťme se do toho, co nám nesedí. Já třeba miluji kolové a áčkové sukně; ty pouzdrové jsou pro mne passé. Není nic horšího než se celý večer necítit kvůli oblečení ve své kůži…

  5. Další inspiraci naleznete na mé Pinterest nástěnce, v článku o 10 oděvních kouscích, které byste měly vlastnit, Co si obléct jako svatební host a Základy šatníku pro slavnostní přiležitost.

 

Co obsahuje můj slavnostní šatník pro každou příležitost?

V mé šatní skříni nadobro odzvonilo všem flitrům, přehnaně třpytivým látkám a tylu. Ty nechávám princeznám z pohádek. Preferuji jednoduchost materiálovou, střihovou i příležitostní. Má slavnostní skříň obsahuje:

Karolína Břinková - Inkpotstories

Karolína Břinková - Inkpotstories

Udržitelnost a pomalá móda - to jsou témata, kterými se zabývá blog Inkpotstories. Najdete na něm také mapu sekáčů i seznam obchodů s udržitelnou módou. Karolína je propagátorkou tzv. Capsule Wardrobe neboli základů šatníku. Díky tomuto systému, jenž obsahuje 30 kousků oděvů, které se snadno kombinují, má vždy co na sebe. Její outfity jsou volně inspirovány stylem francouzských žen, jejichž přirozený šarm obdivuje. 

  • bílou košili (k džínům neformálně, s cigaretovými kalhotami do business looku)

  • starorůžovou hedvábnou halenku

  • černé šaty, sukni a společenské kalhoty

  • lodičky

  • silonky z recyklovaného nylonu - zamyslely jste se někdy nad tím, co se stane s vašimi děravými silonkami, které vyhodíte do koše? Putují na skládku. Tam se rozkládají cca 30-40 let. Ročně takto skončí na 2 miliardy párů punčoch. Naštěstí už se vyrábí i ty z recyklovaného nylonu (více info).

Vše mám barevně sladěno do neutrálních tónů (černá, bílá, tmavě modrá a béžová) a rozbíjím to výraznějšími doplňky.

Hlavně klid!

Můj tip zní: vyjděte z toho, co už máte v šatní skříni. Najdete tam totiž to, co vás definuje - spousta kalhot a žádné šaty? Asi prostě nejste ten tip; tak se do nich nežeňte a radši sáhněte po overalu nebo černých kalhotách. Máte v botníku botasky místo lodiček? Lesklé polobotky mohou být stejně elegantní jako deseticentimetrové jehly.

A pak už stačí jen vyrazit. Hodně štěstí a úsměvů do celého roku 2019!

S úsměvem, Karo

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama