reklama

Připravte se na módní šok: Trvalá se vrací

Kdo by čekal, že do módy znovu přijde i něco tak strašného jako bývala trvalá. Jak dnes vypadá?

Foto: Profimedia.cz

Že se trendy pravidelně a čím dál rychleji vrací, jsme si už všichni zvykli. Kdo by ale čekal, že do módy znovu přijde i něco tak strašného jako bývala trvalá. Naštěstí ale dorazila i s jistým moderním osvěžením, a tak si ji možná nakonec všichni ještě zamilujeme.

Když se jakékoli ženy, která dospívala během 80. let zeptáte, jaký byl její nejhorší účes v životě, pravděpodobně odpoví, že trvalá. Možná by vám to řekla i Madonna, kterou v té době napodobovaly miliony dívek a žen, a tak tenhle styl vlasů prakticky proslavila.

(Ne)upadla v zapomnění

Posledních nejméně 20 let to přitom vypadalo, že trvalá úplně zanikla. Že se na ni zapomnělo a neprovádí ji snad už ani to nejmenší kadeřnictví na té nejzapadlejší vesnici. Nikomu přece stejně jako třeba vycpávky v ramenou neslušela.

Jenže teď je zpět a lákají na ni ty nejproslulejší hairstylisti světa. Naštěstí je mnohem slušivější, vzdušnější a tentokrát nepřidává roky, ale naopak je ubírá.

Jak tedy vypadá?

Znáte účes zvaný bob? U nás bychom ho nazvali spíš jako mikádo a v posledním zhruba roce se nosil v trochu delším provedení než obvykle, takzvaný long bob. A teď si představte, jak by tenhle striktně rovný účes vypadal po 14 dnech strávených u moře.

Čtěte také: 5 věcí, které byste vždy měla říct své kadeřnici

Byl by rozpustilý, nedbale vlnitý, sexy. Byl by to účes, po kterém všechny toužíme, ale nebaví nás vlasy každé ráno upravovat kulmou, tužidlem, nebo dokonce natáčkami, a přesto se večer trápit, že plážové vlny jsou ty tam.

Plážové vlny bez práce

A právě to má teď vyřešit nová trvalá. Tak, jak ji dělá například prestižní londýnský salon Eleven Hair, je vlnitá spíš ke koncům vlasů, zatímco u kořínků zůstávají vlasy rovné, díky čemuž je účes maximálně přirozený a také se narozdíl od původní trvalé nestane, že budete připomínat ovci.

Tenhle trend je ideální pro ženy, které mají pocit, že jejich vlasům chybí objem. Díky vlnám totiž účes působí bohatším dojmem.

Do Česka zatím tenhle trend nedorazil, ale určitě je to jen otázka času. My už se nemůžeme dočkat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Inspirace z Londýna: Kalhotové sukně a pánský styl

10 způsobů, jak oživit nudný pracovní outfit

Nesnášíte pohyb? Víme, jak to překonat

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama