reklama

1. přehlídkový den: Krajka, korzety, denim i tepláky

AKTUALIZOVÁNO: Sobota 3. září byla prvním přehlídkovým dnem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Svoji kolekci na příští jaro a léto představila třeba LaFormela nebo Zuzana Kubíčková, k vidění byli i mladí talenti. Jaká je atmosféra přímo na místě a co dalšího nás čeká?

LaFormela
LaFormela | Foto: MBPFW

Nejprestižnější módní událost sezóny Mercedes-Benz Prague Fashion Week začal už ve čtvrtek večírkem v kavárně Cafe Cafe.

Respektive před ní. Počasí bylo v první zářijový den tak příjemné, že se dalo se skleničkou prosecca postávat venku až do půlnoci. 

Hlavní událostí pátečního dne byl noční shopping v krásně nasvětlené Pařížské ulici, na jejímž konci roli DJ přijala Klára Vytisková. Další večírek ve stále ještě letních ulicích Prahy.

Na včerejší Acqua di Parma party pak kromě celebrit dorazil i slavný streetstyle fotograf Adam Katz Sinding.

V sobotu v poledne konečně začínaly módní přehlídky. V garážích pražského módního domu Kotva akci otevřel Van Graaf Junior Talent Card 2016, tedy společná přehlídka mladých talentů Filipa Jakaba a Daniely Peškové a s nimi se představila Kateřina Plamitzerová.

Zatímco dvojice představila nositelnou kolekci, kterou mohou zaujmout širší klientelu, Kateřina Plamitzerová uvedla velmi extravagantní modely, které byly řemeslně dokonale odvedené.

Svoji kolekci uvedla i značka LaFormela. Byla pestrobarevná, zábavná, plná sukní a šatů do půli lýtek a širokých kalhot.

#laformela 😍 #mbpfw #ss17 #fashionweek #prague #czech #fashion #designer

Fotka zveřejněná uživatelem Zdenka Tomis (@zdenkatomis),

Modely Zuzany Kubíčkové byly jako vždy éterické. Pohrála si s vrstvením průhledných materiálů a celou kolekci sladila do tlumených odstínů a kontrastní černé a bílé. 

#zuzanakubickova #ss17 #mbpfw #fashionweek #prague #czech #fashion #designer #zena_cz

Fotka zveřejněná uživatelem Žena.cz (@zena.cz),

Za obchodním domem Kotva se mezi stánky proplétají módní redaktoři, stylisté, blogeři, módní nadšenci, ale i samotní návrháři. Poslední inspiraci před vlastní show přišli načerpat třeba Miro Sabo nebo Petra Balvínová. Potkali jsme i Pavla Brejchu, který tentokrát novou kolekci nepředstaví: "Rád bych, ale je to strašně drahé. Své práci v salonu se ale věnuji pořád," prozradil.

Největší úspěch mimo přehlídky má samostatný bar značky Nespresso, kde se o svoji dávku kofeinu hlásí hodně návštěvníků. Svoji lounge tu má i kosmetická značka MAC - je plná pohodlných gaučů, rtěnek, vody i šampaňského, takže i lidí a nejen žen.

Poprvé v samostatném bloku se představila značka Chatty. Vytvořila atmosféru americké automobilové dílny ze 70. let mixnutou s country klubem. Hlavním použitým materiálem byl denim, s latexem a teplákovinou ve vedlejších rolích.

Večer patřil Kateřině Geislerové. Do garáží obchodního domu Kotva se poprvé za celý den nahrnuli i bulvární novináři a hned bylo jasné proč: Přehlídku otevřela Simona Krainová, po ní se po mole prošly i Martina Šmuková, Zuzana Jandová nebo Aneta Vignerová. 

#katerinageislerova #fashion #show #mbpfw #fashionweek #prague #czech #designer

Fotka zveřejněná uživatelem Zdenka Tomis (@zdenkatomis),

Sledujte náš web a Instagram a budete mít všechny informace přímo z místa dění jako první.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama