reklama

Průvodce, jak se cítit v módním světě ve své kůži

Rychlý a účinný guide, jak se cítit v módním světě ve své kůži a co si obléknout na přehlídky zářijového Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Foto: Profimedia

MBPFW, tedy jediný český fashion week, který by obstál i v zahraničních módních Mekkách, bude mít od 3. září svoje podzimní pokračování. Akreditace jsou rozděleny, ale vstupenky jsou ještě v prodeji. Takže nepromarněte šanci zažít módu blíž než jen ze stránek časopisů. Pokud vás na celé akci odrazuje jen nedostatek sebevědomí, či pocit, že nemáte co na sebe, přečtěte si a vyzkoušejte můj osobní style guideline. 

V módním světě bezpečně fungují dva styly oblékání. Je to all black, tedy oblečená od hlavy až k patě v černé, a styl fashion victim, módní fanoušek či oběť... jak chcete.

Pokud zvolíte černou variantu, vsaďte na:

Koženou bundu, protože jemný i drsný křivák je nadčasovým kusem (Balenciaga, Zara, Mango, Ivana Mentlová).

Oversize střihy. Co to je? Třeba výrazné kalhoty se zkrácenými nohavicemi, velké mikiny, košile, tílka, předimenzované sukně, dlouhé délky (COS, H&M, Odivi).

Vrstvení. Čím více černých hábitů na sobě máte, tím lépe (Blackout butik, Rick Owens).

Dámský suits (oblek), nebo ještě lépe sexy vypasovaný smoking, jejž doplňte teniskami nebo klasickými lodičkami na 12centimetrových podpatcích. (Tatiana Kovaříková, Dušní3).

Chcete-li přijít v něčem extravagantnějším a dostat se do výběru streetstylových fotek od skvělého fotografa Adama... třeba na Vogue, přijďte v něčem výrazném, neobvyklém, scénickém, tedy přežeňte to na maximum... a na místo konání přehlídek vezměte raději taxi). Kombinace ikonických kousků, střihů a barev lze skvěle poskládat nejen z dílen lokálních návrhářů – za to dostanete jedno velké plus, protože podporujete český byznys –, anebo zajděte do zajímavých slow fashion obchodů či sekáčů, kde mají stylové poklady už předvybrané a odkud určitě neodejdete s prázdnou. (Slow bazaar, Fifty Fifty) 

Pro obě módní cesty platí i další pravidlo, a to je síla doplňků!

All black doplňte jedním výrazným kouskem, je jedno, jestli to budou sluneční brýle, velké psaníčko nebo extravagantní boty (bílé tenisky jsou stále cool). U druhého směru, tedy fashion victim, vsaďte na mix rozličných doplňků dohromady, ale v tomhle případě to chce mít s módou už nějakou zkušenost. 

Co už nikoho nezajímá?

  • Komerční větší značkové kabelky. Ty nechte doma. 
  • Sexy modely šatů v podobě pouzdrových šatů a hlubokých výstřihů a růžových gelových nehtů.
  • Kožešiny jsou, doufám, over. Navíc by vám mohlo od aktivistů přiletět vejce na hlavu. 
  • A hlavně vy. Protože na přehlídkách je každý zahleděný sám do sebe. 

Styling máme, co dál?

Přehlídky jsou několikaminutové show, na které se dlouho čeká, při kterých zažijete velmi specifickou atmosféru a pocit, že jste součástí něčeho velmi výjimečného. Z krátkého času, kdy se modelové proběhnou po mole, musíte vytřískat maximum. Najít skvělé místo, nenápadně zjistit, kdo sedí v první řadě, rychle si udělat názor na danou přehlídku a připravit si odpovědi na to, až se vás budou ptát, co se vám na ní líbilo, udělat pár momentek a jedno kvalitní selfie a postnout to na sociální sítě. Haha. 

Nestresujte se

  • Z hvězd, které nahánějí paparazzi.
  • Z přehnaných lidí, již se potloukají před vchodem, ale na přehlídky se vůbec nedostanou. 
  • Z dress codu, protože návod, jak se dobře obléknout, už přeci máte. A nebojte se vytvořit si svůj vlastní. 

Sejdeme se na přehlídkách, seeyousoon!

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a mečuje jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama