reklama

Podvod nebo vrásky: S čím se žije lépe?

Skončí konečně šíená doba zběsilého retušování a plastických operací, kdy se celý svět žene za ideálem krásy, který vlastně vůbec neexistuje? Přestanou na nás z časopisů zírat tváře (a těla, samozřejmě), jejichž majitelky bychom na ulici v životě nepoznali? Nebo je to jen velký krok pro kosmetickou značku, ale pro lidstvo jen maličkatý zanedbatelný krůček?

Foto: Žena

Skončí konečně šíená doba zběsilého retušování a plastických operací, kdy se celý svět žene za ideálem krásy, který vlastně vůbec neexistuje? Přestanou na nás z časopisů zírat tváře (a těla, samozřejmě), jejichž majitelky bychom na ulici v životě nepoznali? Nebo je to jen velký krok pro kosmetickou značku, ale pro lidstvo jen maličkatý zanedbatelný krůček?

Zatímco mužům vrásky sluší a spousta z nich se stane velkými fešáky teprve dlouho po třicítce či čtyřicítce, my ženy se neustále honíme za věčným mládím a každá linka v obličeje nám vyryje vrásku i do duše. O celebritu, která nechodí na botox, případně nepodstoupí lifting víček či rtů, už nezakopne ani pes, a tak se často stává, že si o některých dámách sice řekneme, že vypadají na svůj věk skvěle, ovšem když si porovnáme jejich dnešní a dvacet let staré fotografie, může se klidně zdát, že před těmi dvaceti lety měly snad víc vrásek než dnes.

Krásné, ale stejné

Ono na tom vlastně není nic špatného. Je správné, když o sebe ženy dbají. Ale nesmí se to přehánět, což se dnes bohužel děje. Nezdá se vám, že dnešní herečky, zpěvačky, moderátorky (samozřejmě nejen české, ale i zahraniční) najednou vypadají čím dál tím víc všechny stejně? Že z nich všechny ty úpravy dělají sice nádherná stvoření, která jsou si ale čím dál víc podobná?

Podobně se ještě donedávna chovala i kosmetická značka Lancôme. Vzpomínáte na její kampaň s Julií Roberts, na níž krásná, tehdy třiačtyřicetiletá herečka vypadala jako mladé děvčátko? Reklama na make-up byla tak moc vyretušovaná, že ji ve Velké Británii dokonce zakázali coby klamavou.

Vosí pas Kate Middleton

Abychom ale značce nekřivdili, samozřejmě není jediná, kdo se musel potýkat se skandálem kolem podvodného retušování. Z té spousty připomeňme například fotografie Kate Middleton, které v roce 2011 otiskl britský časopis Grazia. Na svoji titulní stranu použil fotku Kate ve svatebním, přičemž její už tak útlý pas zúžil na nepřirozené minimum. Zvedla se obrovská vlna kritiky, a tak časopis musel přijít s omluvou a vysvětlením, že prý tato úprava vznikla omylem, když odstraňovali ruku prince Williama.

Úsměvné byly také obrázky Kate Winslet, která v lednu 2003 poskytla rozhovor časopisu GQ. Mluvila v něm o tom, že je se svými oblými křivkami naprosto spokojená. V redakci ale zřejmě rozhovor nečetli, a tak nechali její fotografie vyretušovat a udělali jí téměř tělo modelky...

Vrásky i póry jsou normální

Vraťme se ale k firmě Lancôme. Rozhodla se k velkému činu. Představila svůj nový make-up a modelky v kampani vyretušovala jen minimálně. "Póry, pigmentové skvrny, nerovnosti kůže a lesk. To všechno jsou věci, které by se obyčejně z fotky odstranily, my jsme se ale rozhodli je tam nechat," říká prezident kosmetické firmy Youcef Nabi. Výsledek můžete zhodnotit na fotografii nahoře.

Značce prý nejde o celosvětové pochvaly, ale o to ukázat, jak make-up skutečně funguje - neodstraňuje rysy v obličeji, vrásky, ani neomladí o dvacet let. Jen vylepší vzhled nedokonalé pokožky.

Proti věčným podvodům s retušováním je zřejmě i herečka Cate Blanchett. Nedávno se objevila na titulní straně časopisu Intelligent Life a vymínila si, že její portrét bude naprosto přirozený, což je v podstatě nevídané. "Přede mnou byl na titulce Ralph Fiennes, také neupravovaný, a nikdo neměl potřebu o tom diskutovat," poukazuje Cate na nespravedlnost, kdy vrásky u mužů nevadí, zatímco u žen jsou nepřípustné.

Zkusme se tedy chytit těchto drobných stébel a konečně si uvědomme, že vrásky patří k životu a že žít s nimi je mnohem jednodušší, než neustále vymýšlet nějaké lsti, jak se jich zbavit.

Co vy na to?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Oblečení a make-up: Co nejvíce vadí mužům na ženách?

Nejlepší cviky na zadek: Skoncujte s větším pozadím!

Akné a puberťáci: Hrozí deprese i sebevražedné sklony

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama