reklama

Miley Cyrus je americká zpěvačka a herečka, která se proslavila seriálem Hannah Montana.

Životopis dětské hvězdy

Destiny Hope Cyrus, jak zní její celé jméno, je dcera zpěváka Billyho Ray Cyruse a filmové producentky Leticie Tish. Část dětství strávila s rodiči na farmě v Nashvillu v Tennesse. Od mala jí nikdo neřekl jinak než Smiley, odtud pochází její pseudonym Miley.

Zlom v kariéře jménem "Hannah Montana"

Před kameru se postavila poprvé v devíti letech, kdy hrála většinou malé epizodní role. V roce 2006 ale přišla nabídka od Disney Channel na televizní seriál jménem Hannah Montana, ve kterém získala hlavní roli.

Seriál měl velký úspěch po celém světě a tentýž rok světlo světa spatřil i soundtrack k seriálu, na který Miley nazpívala osm písní.

Sólová dráha

O rok později vydala svou debutovou desku s názvem Meet Miley Cyrus, díky které nastartovala sólovou dráhu zpěvačky. Poté následují tituly jako Breakout, The Times Of Our Lives nebo Can´t Be Tamed.

Soukromý život

V roce 2009 se při natáčení filmu Poslední píseň seznámila s australským hercem Liamem Hemsworthem, se kterým se o dva roky později zasnoubila. Ke svatbě hvězdného páru ale již nedošlo, v roce 2013 oznámili rozchod.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama