reklama

Módní výtvor z Česka? Bunda s tisíci krystaly, Cristovao se v ní předvede na Eurovizi

Tisíce drobných krystalků zdobí bundu od návrháře Jiřího Kalfaře, který ji vytvořil pro zástupce Česka na Eurovizi Bena Cristovaa. Ten se poprvé představí divákům 20. května v rámci druhého semifinálového kola. 

Bunda, ve které se Cristovao předvede na Eurovizi, vznikala několik týdnů a v součtu práce zabrala přes 260 hodin.
Bunda, ve které se Cristovao předvede na Eurovizi, vznikala několik týdnů a v součtu práce zabrala přes 260 hodin. | Foto: archiv Česká televize

Speciálně pro účast v pěvecké soutěži navrhl a vyrobil návrhář Jiří Kalfař haute couture bundu, která vznikla s výrobcem křišťálového skla Preciosa. Výsledkem je tak kaleidoskopický kousek, na který bylo ručně přidáno více než sto tisíc krystalů.

Záda ozdobí další kamínky seskládané do symbolů lásky, míru a veganství nebo hlavy pantera, společně odkazujících na jednotu a svět bez týrání zvířat. Bunda vznikala několik týdnů a v součtu práce zabrala přes 260 hodin. Zbytek outfitu je vyroben z organické bavlny s důrazem na třpyt a jas. 

"Jsem velkým fanouškem Eurovize, a když bylo oznámeno, že Benny bude reprezentovat Českou republiku, okamžitě jsem ho kontaktoval a začali jsme připravovat oblečení," popsal Jiří Kalfař svou motivaci k neobvyklému návrhu, který má podle něj představovat hravým a vzrušujícím způsobem udržitelnost.

V rámci soutěže se na obrazovce objeví také miss world Taťána G. Brzobohatá, která diváky obeznámí s tím, jak hlasovali Češi.

Druhé semifinálové kolo se koná 20. května a o dva dny později se uskuteční finálový večer. Vše odvysílá Česká televize.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama