reklama

Retrotepláky potřísněné krví. Jihokorejská dramata určují trendy, chtějí je všichni

Kromě toho, že je jihokorejský filmový průmysl velmi oblíbený pro vytváření poutavých zápletek a promyšlených postav, je také středem pozornosti kvůli módě. Korejský styl, který je nyní na vzestupu a nabízí módní inspiraci, může především děkovat velkému vlivu hvězdných dramat. Která stojí za zhlédnutí?

Korejský styl, který je nyní na vzestupu. Prohlédnout grafiku
Korejský styl, který je nyní na vzestupu. | Foto: Shutterstock

Počínaje fantasy a romantickými komediemi přes záhadné thrillery a právní tematiky jsou korejské role jemně vetkány do příběhu prostřednictvím dokonalého stylu.

Novodobá jihokorejská móda začala koncem 19. století prolínáním západních vlivů. Předtím byl typickou módní volbou korejský hanbok. Tradiční šaty se zářivými barvami a jednoduchými liniemi bez kapes. Teprve až na konci 19. století, s příchodem obyvatel Západu a japonského vlivu, začala korejská móda a krása ztrácet svůj tradiční styl a prvky. Na tradiční hanbok se ale nezapomnělo, obléká se pro speciální příležitosti, jako jsou svatby, výroční oslavy předků, narození dítěte či Lunární Nový rok.

Navzdory bohatství a vlivu sociálních sítí si jihokorejská móda zachovala jedinečný styl, který nyní ovlivňuje celosvětové trendy. Styl Jižní Koreje je známý svou expresivitou a individualitou, což chybí jeho severnímu protějšku (Severní Koreji). Potřebujete osvěžit šatník a hledáte inspiraci? Od nejnovějšího dystopického prostředí v seriálu Hra na oliheň, jenž představuje retro-chic survivalistickou estetiku až po italský styl korejsko-italského právníka a poradce mafie v seriálu Vincenzo. 

Prohlédněte si naši grafiku plnou nejnovějších K-dramat.

reklama
reklama
reklama