reklama

Gwyneth Paltrow o módě a životním stylu

Gwyneth Paltrow, oblíbená hollywoodská herečka a módní ikona, se stala tváří kampaně značky Lindex. Představuje novou kolekci Holly & Whyte, která kombinuje sportovně-ležérní styl z Long Islandu s příměsí glamouru Riviery. Prinášíme Vám krátký rozhovor o jejím vztahu k módě a životním stylu.

Foto: lindex.com

Přinášíme vám krátký rozhovor hollywoodskou herečkou a módní ikonou Gwyneth Paltrow. O módě i o životě. 

Gwyneth Paltrow se stala tváří kampaně značky Lindex a představuje novou kolekci Holly & Whyte, která kombinuje sportovně-ležérní styl z Long Islandu s příměsí glamouru Riviery.

Co pro vás znamená móda?

Dnes už pro mě znamená něco jiného, než když jsem byla mladší. Vždycky jsem módu milovala a teď, když mám dvě děti a nabitý program, preferuju oblečení, které je jak trendy, tak pohodlné.

Proč jste kývla na spolupráci se značkou Lindex?

Když mě požádali, abych udělala tuto kampaň, prozkoumala jsem jejich oblečení a byla nadšená.  Jde přesně o styl, který bych zařadila do svého šatníku.  Prostě mi skvěle sedí a já tohle oblečení opravdu zbožňuju.

Jak se vám líbí tato značka?

Jsem jejím velkým fanouškem! Líbí se mi střihy, barvy a také ležérní sofistikovanost doplňků.

Jaký je váš názor na jarní kolekci a které její kousky jste si nejvíce oblíbila?

Oblíbila jsem si oranžové a zelené džíny, úzké sukně, proužkované šaty a topy. Miluju proužky!

Jak byste popsala váš osobní styl? Jaké jsou jeho hlavní prvky?

V osobním životě upřednostňuju jednoduché, elegantní, ale zároveň pohodlné oblečení. Pokud se mám objevit na červeném koberci, vždy chci najít něco jedinečného, abych se neopakovala. Mám ráda dobře padnoucí oblečení, které mi dává možnost pohybu, takže se v něm cítím pohodlně. Během všedního dne je můj styl spíše jednoduchý, ale občas ho ráda něčím oživím.

Jaký styl preferujete ve volném čase?

Preferuju pohodlné šik oblečení, které je praktické, ale zároveň stylové.

Bez kterých tří kousků ve vašem šatníku byste nemohla žít a proč?

Mé boty, neumím vybrat jeden pár - prostě všechny moje boty, zimní kabáty - v Londýně a New Yorku je v zimě opravdu chladno - a musím jmenovat i své svetry. Jsem citlivá na chlad, takže se musím udržovat v teple.

Jak důležitá je pro vás móda?

Je sice důležitá, ale udržuju si nadhled. Móda je něco, co si užívám a dokážu ocenit, ale neřekla bych, že jsem jí posedlá. Myslím, že mám k módě zdravý vztah.

Jaké jsou vaše tři nejlepší tipy na krásu a styl? Něco speciálního pro maminky?

Buďte přirozené a elegantní. Tento styl je nadčasový. Hydratujte a používejte ochranné prostředky proti slunci. A za třetí… zůstaňte fyzicky aktivní. Trocha cvičení prokáže vaší sebedůvěře i náladě velkou službu.

Vaše vlasy vypadají vždy úžasně. Jaké je za tím tajemství?

Snažím se o ně opravdu starat. Ale vyhledávám pomoc profesionálů, aby vypadaly opravdu dobře.

Jak si udržujete svěžest během stresových období? Podělte se s námi prosím vaše tři nejlepší tipy.

Musím říct, že cvičení mi opravdu pomáhá zvládat každodenní stres. Když zavezu děti do školy, snažím se opravdu pořádně si zacvičit a rozpumpovat srdce. Pokouším se udržovat si nad věcmi nadhled a nebýt příliš zklamaná, když se něco nepovede. Relaxuju také při vaření. Připravování jídla pro svou rodinu mi opravdu přináší pocit spokojenosti.

Jak se udržujete fit? Jaký je váš cvičební rituál? Dejte nám nejlepší tipy, jak mít tělo v takové formě, jako jej máte vy.

Opravdu hodně cvičím, abych zůstala ve formě. Už dávno jsem se naučila, že prostě neexistují žádné zkratky. Pokud chcete zůstat fit, musíte se opravdu hodně snažit. Alespoň pětkrát týdně cvičím podle metody Tracey Anderson. Tento energeticky náročný program mi opravdu vyhovuje. Zavezu děti do školy a pak jedu domů a strávím hodinu, někdy i dvě, cvičením. Pokud cestuju, hledám prostor pro cvičení i tam, kde právě jsem. Nejtěžší je najít si čas, ale jsem hodně disciplinovaný a vytrvalý člověk.

Jak a kde relaxujete?

Mám pro sebe trochu klidu, většinou když jsou děti v posteli. Pak si čtu, píšu e-maily nebo vyrazím na pozdní večeři s přáteli. Běžně se cítím odpočatá, ale není nic lepšího, než dovolená na pláži. Miluju teplé počasí a nic mě nedostane zpátky do formy tak, jako prázdniny na pláži. Jako rodina trávíme léto na plážích Long Islandu. Můžu říct, že toto místo je jedním z mých nejoblíbenějších na této planetě.

Žijete v Londýně, L.A. a New Yorku. Které z těchto míst máte nejraději a kde se cítíte nejvíce jako doma?

V L.A. popravdě moc nežiju, i když by to bylo skvělé, protože L.A. miluju. Vyrostla jsem tam a v New Yorku a miluju tamní pohodový životní styl. Doufám, že se jednou do L.A. vrátím alespoň na část roku. Jako rodina trávíme školní rok v Londýně kvůli dětem. Na prázdniny jezdíme do New Yorku. Je to pro nás perfektní kombinace. Máme opravdu štěstí, že můžeme žít ve dvou nejlepších městech na světě.

Jaká jsou vaše oblíbená místa v Evropě nebo USA? Kam ráda cestujete?

Samozřejmě miluju Londýn, Francii a Itálii. Ale moje libůstka je Španělsko. Jako teenager jsem tam strávila nějakou dobu a mám tam velmi blízké přátele. Jet do Španělska je pro mě vždycky potěšení. Vůbec ráda cestuju. Právě jsem se vrátila z Číny a opravdu se mi tam líbilo. Mám také moc ráda Japonsko, hlavně tamní jídlo.

Která z vašich filmových rolí pro vás byla nejdůležitější?

To je vždy těžká otázka. Miluju své role ve filmech Emma, Royal Tannenbaum´s nebo Sylvia and Proof. Samozřejmě, že zbožňuju také roli v Shakespeare in Love. Ta v menším filmu s názvem Sliding Door je také má oblíbená.

Co pro Vás bylo během vaší kariéry největší zábava?

Jsem velmi šťastná, že mám kariéru, jakou mám. Cestuju po celém světě, spolupracuji s nejkreativnějšími hlavami ve filmovém, módním, nakladatelském a kulinářském světě. Cítím velký vděk za svou kariéru a život. Běžně se nestává, aby člověk mohl dělat to, co ho opravdu baví, a ještě za to dostával zaplaceno.

Kdybyste si musela vybrat mezi herectvím a psaním kuchařek, co byste zvolila?

Nenuťte mě rozhodnout se mezi jedním nebo druhým. Psaní kuchařek je složité a náročné na čas, ale vytváření knihy My Father´s Daughter jsem si opravdu užívala. Ráda bych napsala i další kuchařku, ale zkoušení receptů a jejich dolaďování vyžaduje opravdu spoustu času. Hraní je jedna z největších lásek mého života. Byly ale chvíle, kdy jsem chtěla pracovat méně, protože se mi narodily děti. Vášeň pro herectví ve mně ale udržovala při životě uměleckou stránku mé osobnosti. Je pro mě velmi důležité v tom pokračovat.

Jak se vám daří skloubit kariéru a rodinu? Jak to jako pracující matka zvládáte?

Je to opravdu, opravdu těžké. Musíte být k dispozici pro každého, kdo vás potřebuje. Na druhou stranu jsme všichni lidské bytosti a máme své limity. Snažím se zvládat vice věcí najednou a moudře hospodařit s časem. Pokud ale něco nezvládnu, nesoudím se za to.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama