reklama

Společnost Lindex se specializuje na dámské oblečení a spodní prádlo, od roku 1985 na dětské oblečení a také se nově od roku 2013 věnuje oblečení pro muže. Lindex je dostupný též on-line prostřednictvím rozsáhlé sítě e-shopů, která se věnuje prodeji oblečení v zemích Evropské unie a v Norsku.

Historie společnosti

Dnes velká síť módního prádla pro ženy vznikla v roce 1954 ve Švédsku. Ingemar Boman a Bengt Rosell otevřeli obchod se spodním prádlem s názvem Fynd v městečku Alingsås. Netrvalo dlouho a obchod se rozrostl a dále se etabloval v Göteborgu pod názvem Lindex. Nejprve se specializoval na spodní prádlo a až v šedesátých letech se začal rozrůstat o další sortiment oblečení pro ženy. Ovšem jeho rozmach byl skutečně velice postupný, a nejprve se sortiment rozšířil o svetry a halenky. Již v šedesátých letech se společnost rozhodla otevřít pobočku v sousedním Norsku.
V sedmdesátých letech začal Lindex opět zvětšovat sortiment oblečení a tentokráte začal nabízet i sukně a kalhoty. V této souvislosti byly otevírány nové pobočky v Norsku a Švédsku, ale prozatím dále neexpandoval do jiných zemí. V této dekádě se společnost rozrůstala pouze, řekněme, na domácí půdě a ta skutečná expanze teprve přijde.
V osmdesátých letech byl sortiment společnosti natolik rozmanitý, a zboží šlo na odbyt, že se rozhodla expandovat do sousedních zemí, ve kterých chtěla oslovit širší spektrum zákaznic. Lindex se rozrostl do blízkého Dánska, Finska a Velké Británie. Ovšem na konci osmdesátých let se výhradně blíže zaměřil na své kmenové Švédsko a Norsko, a k těmto dvěma zemím připojil i Finsko.
V devadesátých letech otevřela společnost první výrobní kancelář v Hong Kongu (v roce 1993). Začala vynakládat velké úsilí na to, aby byly dodrženy pracovní podmínky a aby nedocházelo k zaměstnávání nezletilých v továrnách.
V současné době disponuje společnost přibližně 480 prodejnami, které jsou rozmístěny ve střední a východní Evropě – zejména v pobaltských státech a v Rusku, v severských státech a na Středním východě. V celkem 16 zemích sahá počet zaměstnanců k pěti tisícům. V České republice mohou zákazníci od roku 2010 využít e-shop, ze kterého pohodlně nakoupíte z domova, anebo navštívit jednu ze čtyřiceti prodejen, které jsou situovány ve velkých městech: Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, Liberec.

O značce

Současnou značku inspirovala modelka Emma Wiklund, herečka Reese Witherspoon, Narciso Rodriguez či stylistka Rachel Zoe.
Díky neustálému rozšiřování sortimentu poskytuje Lindex veškeré zboží, které si zákazník ve světě módy může přát. Nabízí sukně, kalhoty, svetry, kabáty, bundy, košile, plavky, spodní prádlo, doplňky, šály, šátky, čepice, punčochy – zkrátka veškeré módní kousky. Téměř před dvaceti lety vznikl Klub společnosti Lindex, který je určen pro věrné zákazníky. Zákazníci získají na kartu značné výhody při nákupu.

Kolekce

Z kolekce Women’s wear je možné kombinovat různé kousky dámského oděvu a to tak, že spolu budou vždy ladit. Jednoduché, prosté, ale přesto neuvěřitelně nápadité, protože každá žena si může utvořit právě takový styl, který chce ona.
Velikosti se meze nekladou a oblékne se jak hubený, tak i silnější člověk – naleznete zde oblečení od velmi malé velikosti až do rozměrů XXXL (tedy až do velikosti 52).
Spodní prádlo Lingerie nabízí v kolekci Lindex, Ella M, So.U a Generous. Kolekce jsou zaměřeny jak na mladší ženy, dívky nebo na náročné zákaznice. Od toho se odvíjí i provedení, barva a cena. So.U je nejlevnější a dala by se charakterizovat jako nejbarevnější kolekce, na které se krajky objeví jen výjimečně. Naproti tomu Ella M nebo Generous jsou více krajkové, stylovější a dražší kolekce. Konečně kolekce Lindex nabízí stálou dobrou klasiku za rozumnou cenu.
Pánská kolekce The Essentials poskytuje mužům vkusné oblečení pro běžné nošení, ale vybrat si mohou i náročnější zákazníci. Ovšem pokud sháníte kvalitní společenský oblek, rozhlédněte se spíše po obchodě, který se na tento typ oblečení specializuje. V Lindexu nakoupíte košile, kalhoty, džíny, trička, mikiny, svetry, bundy, spodní prádlo, plavky a sezónní oblečení.
Dětská móda Childern’s wear oblékne děti do pěkného oblečení, které jde lehce kombinovat. Nabízí běžné dětské velikosti, a to pro chlapce i pro dívky na běžné nošení, ale také samozřejmě sezónní oblečení, kterým jsou zimní kabáty, bundy, šátky, šály, plavky, plátěné kalhoty, svetry či mikiny.
V e-shopu můžete nakoupit v Outletu Lindex, a to ve všech kategoriích – záleží na období, ve kterém outlet navštívíte.

Související články

reklama
reklama
reklama