reklama

Od prostého dělníka k provokativnímu impériu. Gucciho příběh začal před 140 lety

Logo jeho propletených iniciál se stalo ikonou stylu a bohatství. Kabelky nesoucí jeho příjmení nosí ty nejznámější hvězdy a o jednom z jeho potomků se právě natáčí hollywoodský velkofilm. Guccio Gucci přitom začínal jako obyčejný koželuh a portýr.

Před 140 lety se narodil italský obchodník a módní návrhář Guccio Gucci. Prohlédnout grafiku
Před 140 lety se narodil italský obchodník a módní návrhář Guccio Gucci. | Foto: Gucci.com

O značce Gucci něco slyšel snad každý. Spojuje se často s blahobytem a italskou elegancí. Historie značky se začala psát 26. března 1881, kdy se narodil Guccio Gucci.

Módní dům s jeho jménem patří k nejdůležitějším hráčům světového fashion byznysu. Jeho kreativní ředitelé vždy pomáhají nastolovat nejen to, co nosí jejich zákazníci, mezi které patří řada celebrit, ale také obyčejní smrtelníci. Většina kolekcí Gucci je natolik inspirativní, že ji rychle napodobí také řetězce s dostupnou módou.

Právě teď se také natáčí hollywoodský trhák s příznačným jménem The House of Gucci, kde hlavní roli Maurizia Gucciho, vnuka zakladatele Guccia, zahraje Adam Driver. 

U zrodu celého impéria stál jeden mladý portýr. Guccio Gucci totiž pracoval jako dveřník v luxusním hotelu Savoy v Londýně, a když viděl, jak nádherná zavazadla mají zdejší hosté, rozhodl se je začít sám vyrábět.

Seznamte se s bohatou historií italského módního domu v naší galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama