reklama

Gucci: Kdo by pro to nevraždil? Jak se vyvíjel příběh prostého dělníka až k impériu

Logo jeho propletených iniciál se stalo ikonou stylu a bohatství. Kabelky nesoucí jeho příjmení nosí ty nejznámější hvězdy a o jednom z jeho potomků se natočil i hollywoodský velkofilm, který je aktuálně v českých kinech. Guccio Gucci přitom začínal jako obyčejný koželuh a portýr.

Před 140 lety se narodil italský obchodník a módní návrhář Guccio Gucci. Prohlédnout grafiku
Před 140 lety se narodil italský obchodník a módní návrhář Guccio Gucci. | Foto: Gucci.com

O značce Gucci něco slyšel snad každý. Spojuje se často s blahobytem a italskou elegancí. Historie značky se začala psát 26. března 1881, kdy se narodil Guccio Gucci.

Módní dům s jeho jménem patří k nejdůležitějším hráčům světového fashion byznysu. Jeho kreativní ředitelé vždy pomáhají nastolovat nejen to, co nosí jejich zákazníci, mezi které patří řada celebrit, ale také obyčejní smrtelníci. Většina kolekcí Gucci je natolik inspirativní, že ji rychle napodobí také řetězce s dostupnou módou.

V těchto dnech přichází do kin hollywoodský trhák s příznačným jménem Klan Gucci (The House of Gucci ), kde hlavní roli Maurizia Gucciho, vnuka zakladatele Guccia, hraje Adam Driver. 

U zrodu celého impéria stál jeden mladý portýr. Guccio Gucci totiž pracoval jako dveřník v luxusním hotelu Savoy v Londýně, a když viděl, jak nádherná zavazadla mají zdejší hosté, rozhodl se je začít sám vyrábět.

Seznamte se s bohatou historií italského módního domu v naší galerii.

reklama
reklama
reklama