reklama

Martin a Venuše (film)

Film Martin a Venuše pojednává o životním osudu mladé výtvarnice Venduly a jejího manžela Martina. Příběh vypráví o jejich rodinných eskapádách. Martin pracuje, aby zabezpečil rodinu, a Vendula se stará o domácnost, dvojčata a malého chlapečka. Oba dělají vše pro rodinu, ale nenachází uznání a pochopení u toho druhého. Jak to dopadne, když se Martin na jeden měsíc postará o děti a domácnost?

Martin a Venuše obsazení

Hlavní role této filmové komedie ztvárnili Marek Taclík jako Martin a Kristýna Liška-Boková coby Vendula. Dále ve snímku vystupují Zuzana Stivínová ml., Tomáš Hanák, Tomáš Matonoha, Tereza Chlebovská, Jan Budař, Nikol Moravcová, Jakub Kohák, Robert Nebřenský a další.

Režisérské taktovky se ujal Jiří Chlumský, který pracuje především pro televizi. Na kontě má například seriály Ošklivka Katka, Místo v životě nebo Gympl s (r)učením omezeným.

Martin a Venuše premiéra

Film vstoupil do tuzemských kin ve čtvrtek 7. března 2013. Slavnostní premiéra se odehrála v Praze o den dříve.

Kristýna Liška Boková a Marek Taclík

Kristýna Liška Boková studovala v Duncan Centru v Praze, ale konzervatoř nedokončila. Studovala také v New Yorku, kde se objevila v hrách japonského tanečníka Mina Tanaky. Do širšího povědomí se dostala díky roli ve filmu Jana Hřebejka Horem Pádem. Účinkovala v divadle Bárka nebo v brněnském v HaDivadle. Zaznamenat jste ji mohli také ve filmech Pusinky, Obsluhoval jsem anglického krále, Medvídek nebo ve snímku Abelův černý pes, kde hrála po boku Pavla Lišky.

Marek Taclík je rodák z Ústí nad Labem. Studium absolvoval na pražské DAMU. Přijal angažmá v CD94 a později přešel do Činoherního klubu. Působil také v Dejvickém divadle. Jeho herecké nadání jste mohli ocenit ve filmech Milenci a vrazi, Jedna ruka netleská, Grandhotel a v televizním seriálu Kriminálka Anděl či Vyprávěj.

Hudba z filmu Martin a Venuše

Úvodní píseň k filmu Martin a Venuše s názvem Duše do vesmíru nazpíval Michal Hrůza a Klára Výtisková z kapely Toxique. Skladba je ke stažení v českých online obchodech s hudbou.

Zajímavosti o filmu Martin a Venuše

Film vznikl během čtyřiceti natáčecích dní - a to především v pražském Karlíně a jeho okolí.

V jedné scéně si zahráli čtyři výherci soutěže.

Nejmladšího filmového syna Marka Taclíka si zahrál původně jiný chlapeček, který byl přeobsazený.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama