reklama

Magické účinky drahých kamenů podle slunečních znamení

Už naši předkové věděli, že drahokamy nemusí být pouze ozdobou krásných šperků, ale také účinnými pomocníky. Při práci s drahými kameny lidé brzy rozpoznali jejich posilující a léčivou energii, kterou pak zcela běžně využívali ve svém každodenním životě - nosili je při sobě, přidávali do mastí nebo jejich energií nabíjeli pitnou vodu.

Foto: iStock

Dávné znalosti dnes procházejí renesancí a používání krystalů či minerálů se tak stává jakýmsi módním hitem. Existují kameny univerzální, použitelné v jakékoli situaci, kameny vhodné pro zrozence určitého slunečního znamení a dále pak kameny s konkrétními léčivými účinky.

Drahokamy pro ohnivá znamení

Beranům se doporučují jako nejvhodnější rubín a hematit, které slouží k účinnému energetickému posílení jejich organismu. Hematit také dokáže navodit vnitřní klid, rubín je zase kamenem síly a lásky. Lvi by si měli pořídit jantar anebo tygří oko. Zatímco jantar přitahuje peníze, diamant je bude chránit před zbytečnou ješitností. Pro Střelce se nejlépe hodí ametyst, jenž jim pomůže otevřít mysl vyššímu poznání, a tyrkys, který je ochrání před negativními vlivy okolního prostředí.

Vhodné kameny pro zemská znamení

Pro Býky jsou ideálními kameny smaragd nebo růženín, jež potlačí jejich přílišnou smyslnost a posílí jejich schopnost duševní lásky. Pannám budou nejlépe vyhovovat achát a karneol, které jim pomohou udržovat tolik potřebnou životní rovnováhu. Kozorohové by měli uvažovat o pořízení onyxu a záhnědy, protože jim přinesou životní štěstí.

Drahé kameny pro vzdušná znamení

Nejvhodnějšími pomocníky Blíženců mohou být horský křišťál a citrín, které rozvinou jejich intelekt, intuici a magické schopnosti. K doporučeným drahokamům pro Váhy patří avanturin a jadeit, jež mají kladný vliv na udržování harmonie v jejich duši. Vodnářům mohou pomoci safír a malachit - posilují u nich rozvahu, životní moudrost a trpělivost.

Magické kameny pro vodní znamení

Pro Raky se nejlépe hodí měsíční kámen a chalcedon. První z nich je vynikajícím prostředkem pro boj s častými depresemi, druhý pak posiluje jejich schopnost slovního vyjadřování. Štíři by se měli poohlédnout po berylu, který jim pomůže uspokojit jejich touhu po tajemnu, a granátu, jenž jim bude dopomáhat k vnitřní proměně. Rybám nejvíce vyhovují akvamarín a bílé perly, protože mají kladný vliv na jejich snahu pomáhat druhým.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama