reklama

Jak se zbavit dvojité brady a silnějších kolen: Jde to i bez skalpelu

Ať budeme jíst zdravě a cvičit sebevíc, existují partie, které nemůžeme zeštíhlit. Jedná se o podbradek a kolena. Pokud vás trápí jejich vzhled a chcete, aby vypadaly jinak, dá se to zařídit i bez skalpelu.

Foto: iStock

Nejčastěji ji v nestřežený okamžik zachytí fotografie a my se pak nestačíme divit. Je tam! Za první se rýsuje hned druhá, nevítaná a nefotogenická brada! Bohužel nemusí jít vždycky jen o náhodu a špatný úhel.

Geny totiž jednoduše nezapřeme, a pokud máme predispozici k ukládání tuku právě v této oblasti obličeje, podbradek nebo druhou bradu v obličeji jen tak neskryjeme. Co víc, všem snahám navzdory tenhle tuk bohužel ani nevycvičíme.
 
Celková tělesná váha a stav metabolismu sice bezesporu hrají i v tomto případě svou roli, ne ovšem tu jedinou a zásadní. Ke genetice si ve většině případů pak přisadí i čas. S přibývajícím věkem se tuk v okolí obličeje začíná usazovat ještě více. Kůže, podkoží a svaly, které drží bradu napjatou, navíc ochabují, a podbradek se zvětšuje.

Když cvičení nezabírá…

Běžné redukční a zpevňovací metody pak moc nezmůžou. Drastickou dietou a rapidním úbytkem tuku se možná podbradek nebo druhá brada částečně zmenší, kontury obličeje se ale rozhodně nevyrýsují.
 
Na tuk v této části těla totiž neplatí nic jiného než metody estetické medicíny. Jedním z nejefektivnějších a zároveň minimálně invazivních řešení je aplikace kyseliny deoxycholové, látky, která je v těle běžně přítomná a umí štěpit tuky. "Belkyra, unikátní preparát této kyseliny, dokonce nejen štěpí, ale zabraňuje i dalšímu ukládání tuků na ošetřeném místě," zmiňuje lékařka Helena Reisingerová z kliniky Mediestetik, která právě otevřela svou novou pobočku na pražských Vinohradech. Podbradek nebo druhou bradu tak můžete "vyretušovat" ze svého obličeje jednou provždy. Rychle, bez toho, aby vás zákrok vyřadil z provozu. Kyselina se začne okamžitě štěpit a první výsledky se dostaví do několika týdnů od ošetření. K dosažení a vykreslení krásných kontur je pak vhodné opakovat další 2-4 procedury vždy s odstupem jednoho měsíce.

A co s nemilosrdnou gravitací?

Výsledek dokáže podtrhnout ještě působení dalších procedur. Ať už jde o frakční lasery, radiofrekvenční a ultrazvuková ošetření, nebo dokonce tzv. niťový lifting, tedy aplikace speciálních biokompatibilních rozložitelných nití do hlubokých vrstev pokožky. Všechny zmíněné metody jsou na jednu stranu mini-invazivní, a zároveň mají skvělé okamžité výsledky srovnatelné s chirurgickými zákroky, dodává MUDr. Helena Reisingerová z kliniky Mediestetik.

Silná kolena nemusí zůstat vaším komplexem

Dalšími problematickými místy, kam se může usazovat často tuk, jsou oblasti dolních končetin, zejména pak kolen. V těchto případech je možné využít preparáty pro injekční lipolýzu, které působí lokálně a tuk v místě ošetření rozloží a následně je lymfatickým systémem z těla eliminován. "Zákrok funguje na stejném principu jako ošetření preparátem Belkyra, jedinou rozdílností je využití různých účinných látek, které působí efektivně v ošetřované oblasti," dodává MUDr. Helena Reisingerová.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama