reklama

6 zlozvyků, kvůli kterým předčasně stárneme: Děláme je skoro všichni

Nemusíme snít o elixíru mládí, ani své tělo vystavovat omlazujícím procedurám. Když k sobě budete přistupovat s citem a pořekadlem "všeho s mírou", budete působit mladistvě i v pokročilém věku.

Foto: Shutterstock

Nebudeme vás zatěžovat informacemi, které ví každý. Třeba že tělo stárne, pokud se mu nedostává dostatečně spánku, rozmanité stravy a pohybu. Nebo jak moc škodí alkohol a cigarety, stejně jako když si dopřáváte příliš cukru.

Ale věděli jste, že ti, kdo vypadají mladší, například nikdy nepoužívají brčko, protože sání přes něj vytváří vrásky okolo úst? Stejně jako špatné držení těla ničí páteř, zatěžuje kosti a ochabuje svaly. Kvůli němu jsme také tak unavení. A co dál?

1) Hodně topíte

Kvůli tomu vysychá nejen sliznice v nose a tvoří se nepříjemná suchá rýma, ale také se vysušuje pleť, která pak má sklony k předčasným a výraznějším vráskám. Pokud nemůžete ovlivnit teplotu místnosti, kde se většinu dne nacházíte, pomůže zvhlčovač vzduchu a termální sprej na obličej.

2) Díváte se příliš na televizi

Existuje studie, která tvrdí, že jedno celodenní sledování televize v průměru zkrátí náš život o 22 minut. Pokud neběží program, co vás zajímá, nenechte ji jen tak hrát. Před spaním také pomůže procházka (klidně deset minut) a četba papírové knihy. Obecně platí, že více než čtyři hodiny puštěné televize denně jsou až příliš.

3) Nejste dostatečně organizovaní

Zažíváte shon a stres, protože ve vašem životě panuje chaos. Každý z nás zažívá situace, kdy nestíháme, plány se musí měnit, do života vpadne nepředvídatelná událost. Ale pokud každý den chodíte všude pozdě, doma nemůžete nic najít a odevzdáváte práci pozdě, je potřeba najít příčinu. I ti největší bohémové si dokáží najít strukturu, co jim bude vyhovovat. Pro začátek zkuste své povinnosti sepisovat a organizovat si každý den dopředu.

4) Špatně nanášíte krém na tvář

Konkrétně to znamená, že při krémování začínáte na čele a postupujete směrem k bradě. Tak si děláte zbytečné vrásky, protože taháte kůži směrem dolů. Začněte jemnými krouživými pohyby od brady, až se dopracujete k čelu. Zvlášť opatrně zacházejte s krémem na oči, pod oči ho jen jemně vklepejte.

5) SPF používáte jen na dovolené

Sluneční záření je bohužel škodlivé i v zimě a pleť kvůli němu předčasně stárne. Sáhněte po make-upu i pleťovém krému, co už SPF obsahují, doporučujeme alespoň faktor 20.

6) Stále zíráte do obrazovky 

Tentokrát nejde ani tak o samotné záření nejrůznějších displejů, jako spíš o to, že během zírání skláníte hlavu ve stále stejném úhlu. Jako následek pak máte bolesti krční páteře a vrásky na krku. Počítač umístětě tak, abyste se k němu nemuseli hrbit, čas na chytrém telefonu omezte na minimum. Několikrát týdně si zacvičte obličejovou jógu.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama