reklama

Jak vyzmizíkovat podbradek? Pomůže jednoduché cvičení

Jste pyšná na své nové pohublé tělo, které jste dokázala i zpevnit. Ale dvě brady prostě nevyzmizíkujete. A tak i když vám kila ubrala léta, podbradek z vás dělá tak trochu starou mladou. Dá se s ním vůbec něco dělat?

Foto: iStock

Nebudeme vám lhát, moc toho není. Můžete se s ním smířit a naučit žít. Pokud máte lehčí formu dvojité brady, zkuste cvičení, buď podle našich tipů, nebo podle videa. V případě, že vám podbradek leze na nervy při každém pohledu do zrcadla, je na čase se zřejmě objednat někam na kliniku, kde s ním umí pracovat.

Budeš mít vole

Když jsem byla malá a blbla v posteli s hlavou dolů, častokrát mi babička říkávala: "Nelež z postele hlavou dolů, budeš mít vole!" I přes mé příjmení se ze mě pták nestal, ale taky jsem nikdy neměla ani náznak podbradku. On totiž cvik, kdy ležíte hlavou dolů z postele a zvedáte hlavu, čímž posilujete svaly krku i čelisti, patří mezi ty protipodbradkové.

Tři cviky na úvod

Brada má několik svalů, které tvoří spodní část obličeje a sahají až po krk. A i tyto svaly je třeba pěkně procvičovat. Existuje více cviků na tuto zákeřně viditelnou oblast, my jsme pro vás vybrali tři základní, které vám, když budete cvičit s pauzami jen deset minut denně, mohou pár let na vzhledu ubrat.

1) Sedněte si do sedu, který je vám příjemný, a zakloňte hlavu až ke stropu. Pusou posílejte do stropu imaginární polibky a opakujte cvik osmkrát.

2) Zůstaňte sedět, ruce si dejte na stehna. Otevřete oči a ústa tak široce, jak můžete. Vyplázněte jazyk ven, snažte se jím dotknout brady. Držte tuto pozici pět až deset sekund. Uvolněte se. Odpočiňte si na chvíli a opakujte.

3) Lehněte si na záda na postel. Hlava míří dolů z postele. Začněte ji zvedat a chvíli v této poloze vydržte. Svěste ji, odpočiňte si a zase ji zvedněte. Opakujte několikrát.

Liposukce včetně vyhlazení kůže?

Na podbradek můžete vyzkoušet klasickou liposukci nebo liposukci s vyhlazením kůže. Na českém trhu je v současnosti liposukce BodyTite, která odsává tuk, zatímco na povrchu hlavice prohřívá pokožku radiofrekvenční energií, čímž ji vypíná a vyhlazuje. Pomocí jemné kanyly lékař odsaje nežádoucí tukové buňky a radiofrekvencí se v podkoží nastartuje tvorba kolagenu a elastinu. U některých lidí tak odpadá potřeba chirurgicky odstranit přebytečnou kůži.

Lipolýza podbradku

O co v případě lipolýzy jde? "Jde o jediný konturovací přípravek v injekční formě pro odstranění středně těžké až těžké formy podbradku. Po injekční aplikaci přípravku do podkožního tuku dochází k rozpadu a destrukci tukových buněk. Nové buňky se již v podkoží netvoří a tuk se nemá kde usazovat. Výsledný efekt je trvalý a neočekává se opakování léčby. U většiny pacientů dochází k požadovanému zlepšení po dvou až čtyřech sezeních v odstupu jednoho měsíce," vysvětluje estetická dermatoložka Kateřina Klauzová z Kliniky estetické medicíny Asklepion Praha. Toto ošetření se ovšem nehodí pro lidi s nadměrně volnou kůží. Tam by mohlo mít odstranění tuku nežádoucí efekt.

Bronzový Choupenitch: Nechal jsem tam srdce, trénoval v garáži a strašně dřel | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama