reklama

6 neobvyklých způsobů, jak zregenerovat tělo po létě

Trochu jste to přehnali s opalováním? Chytili jste na koupališti plíseň? Máte vysušené vlasy a nic vám nepomáhá? Poohlédněte se po konopí.

Foto: iStock

Patříte mezi ty "šťastlivce", na kterých se léto podepsalo různými kosmetickými a zdravotními neduhy? Dejte ještě šanci konopí.

1) Popáleniny od sluníčka

Slunce je dobrý sluha, ale zlý pán, pokud to s ním přeženeme. Někdy se stane, že i když dodržíme všechny zásady, naše pokožka zrudne a rázem máme před sebou několik opravdu nepříjemných hodin i dnů. V tuto chvíli může velmi pomoci právě konopí, ideálně ve formě tělového či pleťového oleje s výraznými regeneračními účinky.

"Vhodné jsou zejména přípravky, které jsou nakombinovány i s olejem jojobovým, který je téměř identicky se strukturou kožního mazu a dokáže zastat jeho funkci. Konopný olej pokožku zklidňuje ihned po natření, dodává jí potřebné látky a regeneruje. Při výběru správného oleje se zaměřte také na to, aby obsahoval také zelené části rostliny (cannabis sativa extract). Jedině ty totiž obsahují účinné látky cannabinoidy, zejména důležité CBD, radí všeobecná zdravotní sestra, odbornice z Carun Pharmacy Lenka Čejková.

2)  Hmyz

S komáry a další havětí se v létě můžete vypořádat různými způsoby. Doporučuje se například zapalovat svíčky, které by je měly odpudit. "Odehnat je od vás však může i konopný olej. Ten s obsahem extraktu ze zelených částí rostliny jim totiž příliš nevoní, a pokud si jím namažete pokožku, přestanou vás obtěžovat. A když už vás hmyz štípne, rychlá regenerace je jistá se správnou konopnou mastí," říká Lenka Čejková. 

3) Plísně

Období, kdy spousta lidí trpí plísňovými onemocněními, je právě léto. Je tomu tak proto, že nosíváme nevhodnou obuv, ve které se noha nadměrně potí, ale příčinou bývá také koupání na veřejných místech, kde se tato onemocnění velmi dobře přenášejí. Plísně se objevují nejčastěji mezi prsty na chodidle, ale i na patách a mohou způsobit značnou bolest.

Předejít plísním můžete zvolením správné obuvi, pokud je opravdu vedro, uzavřeným botám se vyhněte obloukem. Obuv si s nikým nepůjčujte! Pomůže taky nechodit do bazénu naboso, ale vždy si vzít například žabky. V boji s plísní, která se již projevila, může být dobrým spojencem mast z konopí, které má antibiotické účinky. Stačí ji natřít jednou denně v tenké vrstvě na postižené místo a plíseň by se během několika dnů měla začít ztrácet.

4)  Bolesti

V létě vyjíždíme za zážitky: na kole, pěšky, nebo jakkoliv jinak. Někdy se ale může stát, že přeceníme své síly a zůstanou nám namožené svaly, modřiny, různé oděrky a další úrazy. Na tato drobná poranění se doporučuje používat konopná mast, která umí jednak hojit drobné ranky, ale také ulevovat od bolesti svalů, kloubů i šlach. Stačí si je večer namazat tenkou vrstvou konopné masti a hned bude lépe. I zde si dejte pozor na obsah extraktu ze zelených částí konopné rostliny, který je pro úlevu od bolesti klíčový.

5) Vlasy

Dovolená, slaná voda, sluníčko… to všechno může být velká zátěž pro vaše vlasy, mohou být suché, lámat se nebo nadměrně vypadávat. "Jako akutní péče na vlasy může posloužit konopný olej. Aplikovat jej můžete přímo ke kořínkům vlasů jako zábal na minimálně třicet minut, ale klidně jej nechte působit celou noc a ráno vlasy umyjte šamponem. Tuto kúru svým vlasům dopřávejte každých pět dnů po dobu jednoho měsíce. Preventivně můžete olej užívat při každém mytí. Do dlaně nalijte váš běžný šampon a přidejte k němu zhruba tři kapky oleje, vlasy si umyjte a důkladně opláchněte," dodává Lenka Čejková.

6) Vysušené ruce

To, co vlasům způsobí slunce, to bohužel odnese i kůže. Řešením problému suchých rukou je pravidelné používání krému na ruce, peeling a vyhýbání se kosmetice s obsahem alkoholu. Při nákupu kosmetiky, která s vašima rukama přijde do styku, se zaměřte na přírodní varianty bez obsahu alkoholu.

Vhodná je kosmetika s konopím, které má regenerační a hydratující účinky. Pokud jsou vaše ruce tak vysušené, že už klasické mazání krémem na ruce nestačí, vyzkoušejte konopnou mast, ze které si můžete udělat i zábal. Stačí si večer namazat ruce silnější vrstvou masti, pak ruce zabalit do bavlněných rukavic a nechat je regenerovat celou noc.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama