reklama

Prodloužení opálení? Zkuste aloe vera i osvěžující mlhy

Přijela jste z dovolené a nemůžete se vynadívat na svou sexy hnědou kůži? Jak prodloužit to, na co jste tak pyšná? Co dělat a co určitě nedělat? Ptala jsem se make-up artistky Soni Šajdákové.

Foto: iStock

Všechno v životě, co má dobře dopadnout, vyžaduje dobrou přípravu. V případě prodloužení opálení z prázdnin, potřebujete mít za sebou především zdárné a bezpečné opalování.

Natírat se kvalitními produkty s dostatečným UV faktorem, ideální je začít na vyšším faktoru a postupně lehce snižovat (zvlášť pokud máte kůži jako Sněhurka) a vyhnout se slunci mezi dvanáctou a třetí odpoledne, kdy slunce sice nejvíce hřeje, ale zároveň i nejvíce poškozuje pokožku.

Zkuste osvěžující mlhy

Nikdo by neměl stát o to, aby byl třetí den na dovolené karamelově hnědý, protože na jejím konci budete sice hnědá jak čokoláda, zato kůže dostane zabrat, bude rychleji stárnout a vytvoří se na ni obratem pigmentové skvrny.
"Na podporu opálení nedám dopustit na osvěžující mlhy, které kůži i příjemně zchladí. Jejich aplikace během slunění nemá samozřejmě nahradit krém, olej nebo lotion s patřičným faktorem," vysvětluje make-up artistka Soňa Šajdáková. Samozřejmě je nutné i během opalování hydratovat jak zvenku, tak zevnitř, takže na pitný režim rozhodně nezapomínejte.

Aloe vera a vitamín D, E

"Co se týče péče po opalování a prodloužení opálení sama na sobě i na klientkách používám přípravky s aloe vera a hydratační krém Lancaster Tan Maximizer. Kromě toho, že kůži okamžitě zjemní a rozjasní, má takové složení, že opálení vydrží na kůži i déle než měsíc. A jako bonus napomáhá kůži v její přirozené obnově," radí Soňa Šajdáková. Samozřejmě je důležitá i strava a sice vitamín D a E, které jdou vstříc regeneraci pokožky. Přísun betakarotenu v podobě doplňků stravy opálení neprodlouží, ale pomůže pleti nabrat sytější barvu.

Peeling a "samoopalováky"

V poslední době se hodně řeší, jestli peeling pomáhá opálené pokožce, nebo naopak. Pravda je taková, že samozřejmě jeho prostřednictvím kůže rychleji začne ztrácet na zabarvení, ale zase se díky němu krásně rozzáří.

"Pokud zhruba čtrnáct dní od návratu z dovolené budete cítit, že opálení ztrácí na intenzitě, nebojte se sáhnout po samoopalovacích přípravcích. Já kvůli jednoduché aplikaci upřednostňuji aplikaci spreje nebo pěny. Tyto produkty roztírejte pomocí rukavic. Vyhněte se tak nežádoucím skvrnám a flekům na pokožce. A nezapomeňte, že místům, které mají tendenci být vysušenější, jako jsou lokty a kolena, je třeba ještě před aplikací samoopalovacích přípravku pořádně promazat, aby byl výsledný efekt dokonalý", radí Soňa Šajdáková.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama