reklama
 

Vlasy po létě? Volají po hydratační mlze a maskách

Zatímco my jsme se během dovolených zrelaxovali, naše kůže a vlasy od nás servis potřebují právě teď. Co všechno jim poskytnout, aby se před zimou dostaly do formy? Tady máte náš návod.

Foto: iStock

Ještě že je na trhu tolik vychytávek a vymožeností. Se správně zvolenými přípravky a našimi radami bude brzo zase všechno tak, jak má být.

1) Masky

Opravdu zabírají, takže věnujte péči jak správnému výběru, tak jejich aplikaci. Z těch pečujících můžete koupit snad všechny: od těch hydratačních po vyživující až po ty, které pomáhají bojovat s vypadáváním vlasů. Většinou se masky na vlasy používají jednou týdně, ale pokud je máte létem opravdu zničené a vysušené, vyzkoušejte kombinaci masku třikrát za sebou po každém mytí. Její efekt znásobíte tím, že masku nanesete na umyté vlhké vlasy (pozor, nepoužívat v tomto období kondicionér, maska pak mimo jiné i funkci kondicionéru splní), které zabalíte do nahřátého ručníku. V teple zábal působí efektivněji. Po třiceti minutách všechno smyjte a vysušte.

2) Fénování a spol.

Fénujte však jen vlažným vzduchem a z větší dálky, ideálně nechejte vlasy proschnout jen tak. Záření a tepla už za léto měly ažaž. Pokud to je jen trochu možné, vyhněte se na nějakou dobu žehlení a kulmování. Něžnou péči vyžadují i při česání a zase - čím méně, tím lépe.

3) Hydratace a oleje

Při závěrečném stylingu určitě využijte hydratační mlhy, která vlasům dodá vlhkost (stejně tak, jak to dělají květové nebo termální vody na obličej). Vsaďte také na oleje. Vlasy nejen ochrání, ale hlavně je vyživí a dodají jim lesk. Pokud máte pocit, že po nich budete mít mastné vlasy, vyzkoušejte aspoň suché oleje. Důležité je u olejů jejich správné nanášení. Vždy je dávejte pouze do konečků nebo lehce do délek, nikdy ne ke kořínkům a k hlavě, protože právě tím byste vytvořili mastný look, kterého se všichni tak obáváme.

4) Nechte se zastřihnout

Po létě opravdu každý vlas potřebuje zastřihnout. Nemluvíme o tom, že byste z vlasů do pasu měla udělat mikádo pod uši, stačí jen pět milimetrů až centimetr, aby vlasy zase "prokoukly". Jediný reálný problém je v tom najít kadeřníka, který bude respektovat právě těch pár milimetrů, protože podle vlastních zkušeností vím, že je to pro všechny velká zkouška - když mají v rukou nůžky, prostě stříhají.

5) Vlasy nestahujte

Je jasné, že každý den se na rozpuštené vlasy necítíte, ale zkuste je nechat aspoň tři až čtyři dny v týdnu volné. Časté stahování vlasů do culíků, drdolů, copů a podobně jim dlouhodobě neprospívá, zvlášť pokud potřebují chytit druhý dech.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama