reklama
 

Léto zničilo vaše vlasy: Omezte cukr a zkuste mezoterapii

Máte zplihlé, vysušené vlasy bez života? Vyzkoušeli jste už všechny možné cesty, jak docílit nápravy, a nestalo se tak? Možná by nebylo od věci vyzkoušet vlasovou mezoterapii.

Foto: iStock

Voda, slunce, vítr, vlasy neustále stažené v drdolu. Všechny tyto elementy tolik typické pro léto vlasy ničí a vysušují, ty barvené zvlášť. Výsledkem jsou matné a polámané vlasy bez lesku.

Jak jim vrátit život? Ještě než vyrazíte k odborníkům, zamyslete se, na čem byste ještě mohli zapracovat vlastní pomocí.

Pozor na cukry

Zapřemýšlejte, jak o své vlasy pečujete a čemu musí každodenně čelit. Příčinou jejic špatného stavu totiž může být také používání nesprávné vlasové kosmetiky, časté žehlení vlasů a jejich fénování příliš horkým vzduchem, každodenní stres a dokonce i jídelníček zatížený přemírou cukru a tučného, mastného jídla. Jako "závislák" na cukru můžu potvrdit, že tahle sladká droga opravdu s kůží a vlasy umí zatočit. Čím méně cukru jsem do svého těla dostala v nějakém dlouhodobém horizontu, tím jsem byla po této stránce v lepší kondici.

Volte regenerační šampony

První a vlastně i nejjednodušší, co můžete pro své vlasy udělat, je začít je opečovávat vhodnými přípravky. Máte-li vlasy poničené, jednoznačně volte šampony a kondicionéry s regeneračním účinkem, které vlasy ozdraví nejen navenek, ale i zevnitř. V produktech určených k regeneraci vlasů nejčastěji najdete aminokyseliny, kolagen, keratin, proteiny a lipidy. Výjimkou pak není ani D-panthenol, extrakt z hedvábí či medu a výtažky z různých olejů.

Zastřižení vlasům dodá energii

Pravidelné zastřihávání vlasům opravdu pomůže. Máte-li vlasy dlouhé a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát, přestože jsou viditelně poničené, určitě si nechte zastřihnout alespoň jejich konečky. Dlouhé vlasy jsou k poškození dokonce náchylnější než vlasy krátké. Ale i ty by se občasnému zásahu kadeřníka neměly bránit.

Navštivte estetickou dermatologii

Pokud nepomohlo žádné z výše uvedených opatření a doporučení, může vás zachránit právě vlasová mezoterapie. Jedná se o esteticko-dermatologické ošetření, při kterém se pracuje s účinnou látkou Dermaheal HL. "Tato látka je bohatá na růstové faktory, kmenové buňky a další účinné látky jako vitaminy skupiny B, aminokyseliny a zinek. Díky takovému koktejlu živin se vlasy následně začnou obnovovat - zhoustnou, stanou se lesklejší, vitálnější a celkově zdravější," chválí účinky ošetření Iva Obstová z Medicom Clinic.

Vlasovou mezoterapii je vhodné zopakovat podle charakteru obtíží čtyřikrát až dvanáctkrát. Zlepšení se na stavu vlasů i na pokožce hlavy objeví po měsíci až třech.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama