reklama

Konvičková: Loni mě trápilo zdraví, vypadaly mi vlasy. Teď se těším na miminko

Poprvé se Česku výrazněji ukázala coby finalistka v soutěži SuperStar, v 16 letech natočila svůj debut a v současnosti očekává se svým snoubencem Reném Kubošem první miminko. Během posledních deseti let si ujasnila priority a prošla i zdravotním martyriem. Co dnes považuje za nejdůležitější ve svém životě a co jí dělá největší radost?

Foto: archiv Markéty Konvičkové

Kterých pět věcí si v životě nejvíc ceníte a proč? 

Jsem hodně založená na rodinu a zázemí. Moc si vážím toho, že mám ve svých 26 letech zdravou rodinu, skvělého partnera, miminko na cestě a stavíme dům. Taky mám radost z toho, že se mi povedlo se zpíváním skloubit studium, mám vysokoškolský titul a je ze mě zpívající inženýrka.

Co považujete za svou největší životní lekci? 

Zatím asi zdraví. To mě loni trošku potrápilo, ale vše dobře dopadlo, žiju naplno a každý den se raduju a užívám si, že jsem tady.

Co vás definuje jako ženu? Co si pod pojmem ženskost vybavíte? 

Noblesu a eleganci, chodící bohyni.

Jste ambasadorkou nadačního projektu Silná a krásná. Proč jste se jí stala? 

Tento projekt má pomoci nadaci Daruj vlasy, se kterou spolupracuji od loňského října, kdy mi byla předána paruka, protože mi kvůli hormonálním změnám v těle vypadala většina vlasů. Snažíme se pomoci dívkám, které mají stejný problém a z nějakého důvodu o své vlasy také přišly. Princip v tomto projektu spočívá v tom, že když si v supermarketu Globus do 2. září zakoupíte libovolný produkt na vlasy značky Pantene, tak 10 korun z nákupu poputuje právě nadaci Daruj vlasy, která je použije na výrobu paruk pro onkologicky nemocné. Jsem šťastná, že jsem svou nepříjemnou zkušenost se ztrátou vlasů mohla sdílet s veřejností, aby to pomohlo ostatním. O tom to je - dělat si radost. Vlasy pro mě od jisté doby nejsou jenom vlasy. Když mi nasadili paruku a měla jsem zase nádhernou hřívu, štěstím jsem se rozplakala.

V této době očekáváte svého prvního potomka. Jak prožíváte těhotenství? 

Co vám budu povídat, všechno hezké je najednou hezčí a naopak. Vnímám to jako požehnání a ten největší dar mít vlastní zdravou rodinu. Moc si to užívám. Starám se o sebe, relaxuju, zpívám a přeju si, aby tohle období nikdy neskončilo.

Přemýšlela jste nad tím, jaká chcete být matka? 

Jaká chci a jaká budu, asi nejde říct. Dávám hodně na intuici a na to, co v daný okamžik cítím. Předem si neříkám, jaká chci být, stejně taková nebudu.

Co považujete za největší radost ve svém životě? 

Toho malého tvorečka, kterého nosím pod srdcem.

Kde se vidíte za pět let? 

Asi tam kde teď, jen budu o pět let starší. Ve zdraví, se zdravou rodinou, s prací, která nás baví, a na místě, které milujeme.

Co těhotným a matkám v Česku podle vás chybí? 

Za ostatní mluvit nemůžu, ale co se týče mě, na nic si nestěžuju a nic mi nechybí. Pro mě je priorita opravdu zdraví. To když člověk má, nemůže mu chybět nic.

Jaký kousek oblečení pro těhotné považujete za nejstrašnější a proč? 

Nepovažuju nějaké kousky za strašné. Když vidím něco, co se mi nelíbí nebo čemu nerozumím, spíš mě to rozesměje.

Co vás naposledy rozesmálo? 

To je pořád něco. Teď jsme třeba jeli na výlet s naší malou čivaví fenkou Smiley a já si odskočila na benzinku pro nanuk. Vracím se k autu a za volantem vidím místo partnera Smiley. Samé blbiny. Říkám si, jestli ti naši chlapi někdy dospějí.

Čemu byste se věnovala, kdybyste opustila zpěv? 

Doufám, že to nikdy nebudu muset řešit a vůbec nad tím přemýšlet. Mým snem je prozpívat se životem.

Děsuplný Flegr a zlehčující Šmucler. Debatu o covidu je třeba změnit, říká psycholog | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama