reklama

V plavkách ukazují silná stehna i pořádný zadek. Sports Illustrated změnil strategii

Kritiku ohledně malé rozmanitosti na módních molech si časopis Sports Illustrated vzal k srdci a s letošní přehlídkou zabodoval. Výběr modelek byl tak pestrý, že si získal nejen mnoho pozornosti, ale i pochval.

Hnutí body positivity se objevuje i na přehlídkách Prohlédnout grafiku
Hnutí body positivity se objevuje i na přehlídkách | Foto: Profimedia.cz

V minulých letech byly módní přehlídky plavek kritizovány za nedostatek rozmanitosti, slavný časopis Sports Illustrated si vzal kritiku k srdci a letošní akce byla chválena jako "inkluzivní". Výběr modelek byl mile překvapivý, po módním mole se prošly ženy různých postav.

Přehlídka zahrnovala modely plus velikosti, matky po porodu a nechyběla ani nejstarší modelka - sedmapadesátiletá Kathy Jacobsová. "Nikdy není příliš pozdě," napsala po přehlídce na Instagram

To, že se věci v tomto ohledu mění, dokazují i poslední přehlídky dalších značek. Například módní přehlídka značky PrettyLittleThing zahrnovala transgenderové hvězdy, těhotné modelky, ženy se zdravotním postižením, plus size modelky i influencerky. A změnu udělala i nejznámější značka Victoria's Secret, která vyměnila své ikonické andílky za ženy s různou konfekční velikostí.

reklama
reklama
reklama