reklama
 

Celulitidy se skutečně dá zbavit. Poradíme jak

Celulitida si nevybírá a trápí ženy bez ohledu na to, jestli mají nějaká kila navíc nebo postavu modelky. To je důvod, proč se zdá, že je tahle nedokonalost v podstatě neřešitelná. Je to ale mýtus.

Foto: iStock

Pomerančová kůže rozhodně není trvalý stav. Existuje několik způsobů, jak ji zmírnit, ale můžete se jí i úplně zbavit. Důležitá je důslednost a vytrvalost.

Špatná zpráva je, že jakmile se jednou rozhodnete začít boj s celulitidou, musíte pak na prevenci myslet pořád. Není to tak, že se jí jednou zbavíte a ona už se nevrátí, bohužel. Je tedy potřeba tomu uzpůsobit životní styl, stravování… Což má ale na druhou stranu mnohem více pozitivních vlivů, než je jen hladká kůže.

Nejdřív ze všeho je třeba zvýšit pitný režim. Dostatek tekutin se postará o to, že škodlivé látky z těla rychleji odejdou a nebudou se nikde usazovat. Pevné kůži neprospívají sladkosti, mléčné výrobky, alespoň omezit zkuste pečivo a lepek, dejte si pozor na vysoký obsah soli v jídle.

V druhé fázi je třeba zamyslet se nad stylem života. Pokud často kouříte a pijete alkohol, celulitidy se asi nezbavíte. Moc dobrý není ani stres a sedavé zaměstnání, což naznačuje, že nezbytný je pohyb. Kombinujte aerobní sport, jako je třeba běh, s posilováním zaměřeným na zadek a stehna. Dřepy nebo výpady fungují skvěle.

Svoji snahu můžete také podpořit pravidelnou masáží s adekvátními přípravky.

Produkty na fotografii:

Zpevňující olej, Q10 plus, NIVEA, 250 Kč; krém s mořskou solí, Pro Slim, BIOLINE, 1853 Kč, www.biolinejato.cz; intenzivní kúra, Anti Cellulite Spa, FOR LIFE & MADAGA, 540 Kč, www.forlifemadaga.com.

A pak můžete zajít k odborníkům, což je ta nejrychlejší a nejúčinnější cesta. Pomohou vám nastartovat krevní oběh, rozproudit lymfu, a rozhýbat zatvrdlou kůži. My můžeme zodpovědně říct, že se nám osvědčilo ošetření rázovou vlnou.

Vyzkoušeli jsme rázovou vlnu

Zatímco Zdenka si pro testování vybrala Kliniku krásy Anděl, Nina zamířila do své oblíbené Kliniky estetické medicíny Formositas. V čem rázová vlna spočívá?

Jde o extrémně silný, necílený puls akustické energie přenášené do ošetřovaných míst formou kmitající vlny za účelem vyprovokování hojivých a regenerativních fyziologických procesů. Kromě toho, že si dokáže poradit s celulitidou, zlepšuje krevní zásobení, remodeluje vznik kolagenu i elastinu, a stimuluje lymfu.

Nina ve Formositas

Ivana Pokorná, majitelka Kliniky estetické medicíny Formositas mi nabídla kromě osmi terapií rázové vlny ještě kombinaci s terapií přístrojem Starvac, které říká "žehlička". Ta pracuje na principu nastavitelného podtlaku (vakua) a patentovaného "roler pohybu", tedy válečkové masáže.

"Základní efekt spočívá ve zlepšení mikrocirkulace a okysličení tkání pomocí vytvořeného podtlaku, jež zároveň narušuje tukové buňky. Zlepšením toku lymfy se rychleji odplavují toxiny a metabolity látkové výměny z těla, pokožka a celý organismus se omlazuje a regeneruje, dochází k viditelnému vyhlazení oblastí postižených celulitidou," vysvětuje Ivana Pokorná.

Začátky těžší, výsledky překvapivé

"Musím subjektivně říct, že začátky, tedy první dvě terapie, byly krušné. Moje nohy a zadek se díky akustické energii staly něčím jako válečnou zónou. Pocitově se vám může zdát, že vám někdo střílí broky do těla, ale s každou další terapií už vám to ani nepřijde. Ivana Pokorná mi vysvětlila, že čím více bolesti, tím je lymfa a podkoží v nepořádku.

Nakonec po osmidiílném seriálu byste brala ještě pokračování, protože už nebolí nic, naopak celé ošetření vnímáte jako příjemnou masáž, což mimo jiné znamená, že se vám tělo hojí a dostává do kondice. Nemohu soudit, nakolik pomůže samotná "rázovka", ale jisté je, že kombinace s žehličkou předvedla jasné výsledky. Kůže je po tomto dvojošetření opravdu hladká jako dětská prdelka. Terapie spolu s žehlením trvá dvě hodiny a ze začátku je vhodné na ni chodit dvakrát až třikrát týdně," popisuje Nina.

Zdenka na Klinice krásy Anděl

"Rázovou vlnu jsem už v minulosti zkoušela, a tak jsem věděla, do čeho jdu. Na Klinice krásy Anděl mě přesto příjemně překvapili. A to tím, že se mnou o intenzitě ošetření neustále mluvili. Společně jsme totiž zjistili, že každá část těla je v jiné kondici a snese něco jiného, vliv má rovněž i momentální rozpoložení, takže jeden den klidně můžete snést méně než minule. 

Terapeutka mi vysvětlila, že je velmi důležité s tím pracovat, a nechat si tělo ošetřit jen takovou energií, která je ještě pocitově přijatelná. Pokud totiž budete hrdinsky snášet bolestivé ošetření v domnění, že bude mít větší účinek, bude to mít spíše opačný efekt - kůže a organismus obecně se pak bude soustředit na regeneraci, nikoli na změnu.

Protože jsme měli ještě podezření, že se mi pod kůží usazuje příliš mnoho vody, zkombinovala jsem rázovou vlnu ještě s přístrojovou lymfodrenáží, což obnáší, že vás na půl hodinky navléknou do speciálních kalhot, které se pak různě nafukují a tlačí a masírují na příslušné body na těle. A je to strašně příjemné.

Po osmi návštěvách (dvě týdně, takže efekt vidíte celkem rychle) můžu říct, že kůže je skutečně krásně vyhlazená - hrbolky zmizely, stejně jako uložená voda, čímž navíc partie ztratily nějaký centimetr na objemu, takže si úplně v pohodě teď můžu dovolit krátké šortky. Je ale jasné, že tenhle stav je třeba udržovat. Hodně pít a správně jíst. Na pravidelný pohyb jsem naštěstí už zvyklá - o to lepší myslím výsledek kúry je," popisuje Zdenka.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama