reklama

Omládněte pomocí estetické medicíny: Jaká jsou účinná ošetření?

Rozhodla jste se, že chcete malinko zastavit čas pomocí estetické medicíny, ale nemůžete se rozhodnout pro konkrétní zákrok? Máme pro vás popis různých terapií, včetně jejich cen.

Foto: iStock

Obecně platí, že byste si měla vybírat renomovanou kliniku, která má dobré recenze. A protože se nejedná jen o krásu, ale především o vaše zdraví, neměla byste spoléhat na slevové akce. Kvalita vždycky něco stojí.

Přinášíme přehled ošetření, která jsou šetrná, a přitom účinná a nestojí celé jmění. Které zákroky by neměly uniknout vaší pozornosti?

Botulotoxin

Mezi oblasti nejčastěji ošetřované botulotoxinem patří oblast mezi obočím, čelo a vnější koutky očí, kde se tvoří vrásky v podobě vějířků, nebo vrásky v oblasti horního rtu. "Vrásky na obličeji vznikají opakovanou činností svalů v kombinaci s úbytkem strukturálních bílkovin kolagenu a elastinu. Když botulotoxin zamezí kontrakcím mimických svalů na obličeji, dochází zároveň k vyhlazení mimických vrásek," vysvětluje dermatoložka MUDr. Lucie Jarešová z pražské kliniky L Dermamedest, kde se cena ošetření pohybuje od 2500 Kč podle ošetřované oblasti. Jde o zákrok, jehož efekt je přechodný. Tím, že se člověk odnaučí mračit, se vrásky postupně přestávají tvořit. 

Dermální výplně s kyselinou hyaluronovou

Injekčně aplikované dermální výplně mohou pomoci vyřešit nejeden problém. Ty na bázi kyseliny hyaluronové zajistí vypnutí vrásek, dodají chybějící objem, stejně jako zpevní povolené obličejové kontury. Jde o mimořádně efektivní zákrok, účinek je vidět hned po ošetření.

Podle MUDr. Lucie Jarešové se kyselina hyaluronová v těle přirozeně vyskytuje. I jí bohužel s věkem, stejně jako kolagenu, ubývá. Známá je pro svoji schopnost navázat na sebe obrovské množství vody, až tisícinásobek své váhy! Podporuje hydrataci pleti, čímž redukuje vrásky. Navíc ale díky svému hydrofilnímu účinku dodává kůži objem. Cena tohoto zákroku se pohybuje od 6000 Kč. Efekt vydrží většinou minimálně půl roku až rok.

Plazmaterapie

Plazmaterapie, plazmalifting nebo takříkajíc omlazení vlastní krví představuje minimálně invazivní metodu, která se běžně používá k omlazení pokožky. Při ošetření nejdříve odebereme do speciální zkumavky (RegenLab) krev a provedeme její centrifugaci. Pomocí tzv. separačního gelu dojde k oddělení krvinek od plazmy a destiček. Ve druhé fázi ošetření už aplikujeme plazmu přímo do pokožky, a to jemnými mikrojehličkami nebo jemnou a tenkou kanylkou. Záleží na lokalitě, ale obvykle ošetření trvá okolo 30 minut.

Krevní plazma s destičkami obsahuje velké množství růstových faktorů. Díky jejich účinku dochází po plazmaterapii k zlepšení vzhledu pleti - je pružnější a má celkově lepší strukturu. Ošetřením se zároveň zpomaluje proces stárnutí pleti, v kůži se navozují revitalizační procesy. "Vzhledem k tomu, že do podkoží aplikujeme látku tělu vlastní, snáší pleť celé ošetření velmi dobře a nedochází při něm k žádným alergickým reakcím," vysvětluje korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová z MEDICOM Clinic. Cena se pohybuje zhruba od 4500 Kč.

Laserová resurface

Laserová resurface vás dokáže zbavit velkých pigmentových skvrn, jizev či jizviček po akné, sjednotí barevný odstín kůže, zjemní a rozjasní unavenou, stárnoucí pleť. Především však odstraní i hluboké vrásky a navrátí povislé pleti obličeje její pevnost.

Zářením frakčního erbiového laseru se odpařují buňky vrchní vrstvy kůže, kterou tělo poté odloučí. Na základě toho dochází ke kompletní obnově celé horní vrstvy pokožky a redukci nedostatků. Záření navíc ovlivňuje hlubší vrstvy kůže, v nichž vypíná vazivo a stimuluje novotvorbu kolagenu a elastinu. Vedle obličeje může laserová resurface omladit i váš krk a dekolt nebo redukovat stařecké skvrny na hřbetech rukou. Cena je zhruba 10 000 Kč.

Radiofrekvence

Produkci kolagenu, který je zodpovědný za pevné kontury a vyhlazenou pleť, lze podpořit v podstatě jakýmkoli esteticko-dermatologickým ošetřením, při kterém dochází k mikroskopickému narušení povrchu kůže. A to je i podstatou radiofrekvence.

Jedná se o ambulantní ošetření, při kterém dochází k žádoucímu prohřátí pleti. "Přibližně hodinu předem na pleť aplikujeme znecitlivující krém s anestetikem, aby byla samotná procedura pro naše klienty téměř bezbolestná, maximálně při ní pociťovali mírné pálení. Je však dobré připravit se na fakt, že po radiofrekvenci bývá pleť začervenalá, někdy i mírně oteklá, zároveň se na ní vytvoří drobné stroupky. Jak dlouho po ošetření zůstává pleť takto podrážděná, to záleží na její citlivosti.

První tři dny po radiofrekvenci je proto vhodné nechat pleť odpočívat bez make-upu a také ji nejméně čtyři týdny chránit před sluncem. V případě nutnosti ovšem lze začervenání zakrýt třeba lehkým tónovacím BB krémem, jen klientkám v tomto případě výjimečně doporučujeme spíše nedbalost v odličování, aby se zabránilo dalšímu podráždění pleti. Radiofrekvenci je vhodné podstoupit ideálně třikrát v intervalu čtyř až šesti týdnů. Nevýraznější efekt vypnutí a projasnění se na pleti projeví asi za dva až čtyři měsíce po ošetření," uvádí MUDr. Iva Obstová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie.

Ošetření kyslíkem Oxyceutical

Kyslík je nezbytný nejen pro dýchání, ale dokáže být prospěšný i pleti. Tato nejmodernější metoda omlazení využívá aktivní látku nasycenou kyslíkem s biologickou dostupností. Díky tomu, že do kůže dodá kyslík, podpoří vlastní regeneraci a rejuvenaci kožních buněk a působí preventivně proti rozvoji známek stárnutí pleti.Okamžitě po ošetření dochází k viditelnému zpevnění a vypnutí pokožky, která je prozářená, zjemněná a vysoce hydratovaná. Cena se pohybuje v rozmezí od 1500 do 1700 Kč.

Chemický peeling

"Při chemickém peelingu využíváme různé typy kyselin v různých koncentracích, ty pak aplikujeme na pleť. Jedná se nejčastěji o kyselinu glykolovou, vysvětluje MUDr. Lucie Jarešová. Na pleti je nechá určitý čas působit a následně jejich působení pozastaví nanesením neutralizačního roztoku. Vlivem kyseliny je odloučena svrchní vrstva kůže a následně odhalena mladá pleť bez nedostatků. Ideální je zákrok několikrát opakovat. Po kompletním zhojení dochází k redukci vrásek a jemných linek, vypnutí povolených kontur pleti a redukci nadměrné pigmentace. Při řešení pigmentací se používá kyselina citronová, která vede k zesvětlení těchto projevů. 
Cena je zhruba od 1200 Kč.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama