reklama

Microblading: Nový způsob, jak získat obočí snů

Ušetřete si spoustu času každodenním líčením obočí.

Foto: Shutterstock

Ať už toužíte po hustém, jako má modelka Cara Delevigne, nebo klenutých obloucích Angeliny Jolie, jedno je jisté. Tenkým vytrhaným čárkám nad očima navždy odzvonilo. V kurzu je přirozeně vypadající, ale zároveň výrazné obočí.

V případě, že vám ho příroda nenadělila, máte spoustu možností: dokreslit ho kosmetickými produkty (tužkou, gelem, stíny), či se obrátit na déletrvající metodu. Ačkoliv permanentní make-up zažíval svůj boom hlavně na konci 90. let a nyní nám vytetované oční linky či kontury rtů mohou připadat zoufale retro, microblading garantuje co největší přirozenost. Ceny za proceduru se různí podle jednotlivých salónů, pohybují se hlavně od 3500 do 7000 Kč.

Jak to funguje?

Jednotlivé chloupky se opticky vytvoří pomocí 3D techniky vláskování. Domodelovat se dá část obočí nebo klidně celé. Aplikace trvá zhruba dvě hodiny a výsledek vydrží okolo tří let. Pak se efekt začne postupně vytrácet. Nejdřív se tvar nového obočí namaluje tužkou, poté se oblast ošetří znecitlivujícím krémem.

Nebojte se bolesti

I přesto, že je obočí u microbladingu dotvořeno pomocí mělkých řezů malou čepelkou, nejedená se o bolestivý zákrok; ani se během něj nekrvácí. Po třech dnech také odpadnou malé stroupky, které byste neměli odstraňovat ručně. Po zahojení se svého nového obočí můžete klidně už dotýkat i vyrazit plavat. Před sluncem se ale musíte chránit dva týdny, stejně jako nechodit do solária.

Na co si dát pozor

Objednejte se pouze do důvěryhodného salónu, kde mají s metodou microblading zkušenosti a mohou vám ukázat certifikát i fotky spokojených zákazníků. Zákrok také nemohou podstoupit osoby, které trpí cukrovkou nebo špatnou srážlivostí krve.

reklama
reklama
reklama