reklama

Máte za sebou probdělou noc? 6 fíglů, které ji zamaskují

Je jedno, jestli jste flámovala, pracovala nebo vstávala k dítěti, výsledek je stejný: cítíte se bídně, vypadáte bídně. Se zevnějškem vám můžeme trochu pomoci.

Foto: iStock

Většina z nás nemá ten luxus, že může pracovat z domu a nemusí hned po ránu mezi lidi, ať už do práce, na schůzku nebo s dítětem do školy. Jak tedy ze sebe vytvořit člověka, u kterého i vy sama uvěříte, že má skvělý den?

1) Živá voda

Po probdělé noci je třeba zavodňovat organismus. Člověk má sice šílenou chuť dát si asi tak tři presa za sebou, aby nějak fungoval, ale pokud to jde, posuňte svůj pravidelný příjem kofeinu na dopoledne. Jednak káva ještě víc vysuší tělo a zároveň prohloubí otoky pod očima. Začněte tedy raději den převařenou vlažnou vodou s citronem. Samozřejmě i kůže dostala zabrat a je dehydrovaná, proto doporučujeme opláchnout obličej studenou vodou a poté na něj nastříkat květovou růžovou vodu nebo termální. Nejdůležitější moment rána je zbavit pleť viditelné suchosti.

2) Masky a kyselina hyaluronová

Výborným SOS pomocníkem na tyhle stavy jsou tříminutové masky, které už dnes vyrábí spousta značek. Skvělou hydratační práci vykoná avokádová maska a pokožka na obličeji bude nadšená, pokud na ni navrstvíte olejové sérum s kyselinou hyaluronovou.

3) BB a CC krémy

Pokud jste zvyklé na výrazně krycí make-upy, dnes je vynechte. V čase, kdy nejste úplně ve své kůži, by vám nadělaly více škody než užitku. Vypadala byste jako zombie maska. Naopak zvolte odlehčené make-upy, BB krémy nebo CC krémy, případně make-upy na olejové bázi s rozjasňovací schopností.

4) Tvarované obočí

Upravené a nabarvené obočí umí taky zázraky. Pokud je správně vytvarované, dokáže opticky pozvednout celý obličej. Takže pokud byste měla mít upravenou jedinou část své tváře, vsaďte na obočí. Ale i tady počítejte spíš s variantou, že je třeba zvýraznit a podpořit přirozenost vašeho obočí, nemluvíme o tetování nebo jiných uměle vypadajících úpravách.

5) Růžová nebo broskvová

Pak je tady tvářenka. Ta zmůže také hodně. Zvlášť v růžovém a broskvovém odstínu. Takový fresh look za vás nikdo neudělá lépe. A opět: ideální je v těchto dnech nanášet spíše krémovou tvářenku než tu, která je pudrové konzistence, protože pudrový základ pleť znovu vysuší.

6) Hlavně ne černá

Člověk má v tyto dny celodenně pomalé rozjezdy a k tomu tendenci spíš se schovávat, k čemuž přirozeně slouží černá barva. Jenže v černé naopak budete ještě unavenější, takže zkuste zvolit outfit v bílé, modré, zelené nebo v jakékoliv pastelové barvě. Nakonec nikdo ani nepozná, že dnes nejste ve své kůži a ještě sklidíte hodně komplimentů.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama