reklama

Účinná prevence proti vráskám? Jednoduchá masáž obličeje. Naučte se ji krok za krokem

Na masáž obličeje nedají dopustit celebrity, ale ani my v redakci. Nemusíte chodit každý týden ke kosmetičce. Stačí, když se základní postupy naučíte samy doma. Tady je náš návod.

Foto: Shutterstock

Pravidelná masáž obličeje působí jako lifting. A nemusíte za ni utrácet žádné horentní sumy. Stačí vám krémy nebo oleje, které vyhovují vaší pleti, a k tomu pár správných a účinných triků. 

Masáž obličeje je snadná, zvládnete ji během pěti minut a dá se skvěle spojit s aplikací kosmetiky. Masáž dělejte spíše večer, neboť přes noc pleť regeneruje a celkový účinek je pak viditelnější. Provádějte ji pomocí prstů, většinou se používá prostředníček a prsteníček, kterými se v daném reflexním bodě provádějí malé krouživé pohyby. Při masáži lehce tlačte, ale tlak prstů by neměl vyvolávat žádnou bolest ani nepříjemné pocity. A nezapomeňte, že nejlepší je provádět masáž až po vyčištění a odlíčení pleti. Pojďme na to!

1) Naneste malé množství krému mezi obočí. Krém vmasírujte do pleti krouživými pohyby dvěma prsty. Proveďte pět kroužků na jednu stranu a pět na druhou stranu.

 

2) Na závěr prsty pravé a levé ruky střídavě přejíždějte po čele od kořene nosu směrem nahoru k linii vlasů, poslední tahy veďte směrem nahoru a do stran.

3) Na spánky naneste malé množství očního krému a pomalu ho krouživými pohyby dvěma prsty vmasírujte do pleti. Pět kroužků na jednu a pět na druhou stranu.

4) Masáž zakončete masáží partií okolo očí, prsty opište kruh - začněte u vnějšího koutku oka. Postupujte přes spodní víčko směrem k vnitřnímu koutku oka, přes hranu nosu nahoru a přes obočí zpět k vnějšímu koutku oka.

5) Naneste malé množství krému na obě strany nosu (po stranách nosních dírek) a krouživými pohyby tuto partii masírujte. Opište pět kroužků na jednu stranu a pět na druhou.

6) Na závěr masáže rozetřete zbytek krému podél nosoretních rýh a kolem rtů až na bradu.

7) Naneste malé množství krému na bradu a vmasírujte ho dvěma prsty krouživými pohyby, 5x na jednu a 5x na druhou stranu.

8) Na závěr masáže rozetřete krém od středu brady nahoru po obou stranách čelisti.

9) Naneste malé množství krému pod bradu a vmasírujte ho krouživými pohyby, opět pětkrát na jednu a pětkrát na druhou stranu.

10) Na závěr masáže krém rozetřete střídavě pravou a levou rukou po krku šikmo směrem dolů a do stran. Silnější vrstvu krému naneste a rozetřete na přední straně krku až na dekolt.

Vybrali jsme pro vás produkty, za kterými si stojíme. Vyberte si mezi přírodním olejem či hydratačním krémem.

 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama