reklama

Účinná prevence proti vráskám? Jednoduchá masáž obličeje. Naučte se ji krok za krokem

Na masáž obličeje nedají dopustit celebrity, ale ani my v redakci. Nemusíte chodit každý týden ke kosmetičce. Stačí, když se základní postupy naučíte samy doma. Tady je náš návod.

Foto: Shutterstock

Pravidelná masáž obličeje působí jako lifting. A nemusíte za ni utrácet žádné horentní sumy. Stačí vám krémy nebo oleje, které vyhovují vaší pleti, a k tomu pár správných a účinných triků. 

Masáž obličeje je snadná, zvládnete ji během pěti minut a dá se skvěle spojit s aplikací kosmetiky. Masáž dělejte spíše večer, neboť přes noc pleť regeneruje a celkový účinek je pak viditelnější. Provádějte ji pomocí prstů, většinou se používá prostředníček a prsteníček, kterými se v daném reflexním bodě provádějí malé krouživé pohyby. Při masáži lehce tlačte, ale tlak prstů by neměl vyvolávat žádnou bolest ani nepříjemné pocity. A nezapomeňte, že nejlepší je provádět masáž až po vyčištění a odlíčení pleti. Pojďme na to!

1) Naneste malé množství krému mezi obočí. Krém vmasírujte do pleti krouživými pohyby dvěma prsty. Proveďte pět kroužků na jednu stranu a pět na druhou stranu.

 

2) Na závěr prsty pravé a levé ruky střídavě přejíždějte po čele od kořene nosu směrem nahoru k linii vlasů, poslední tahy veďte směrem nahoru a do stran.

3) Na spánky naneste malé množství očního krému a pomalu ho krouživými pohyby dvěma prsty vmasírujte do pleti. Pět kroužků na jednu a pět na druhou stranu.

4) Masáž zakončete masáží partií okolo očí, prsty opište kruh - začněte u vnějšího koutku oka. Postupujte přes spodní víčko směrem k vnitřnímu koutku oka, přes hranu nosu nahoru a přes obočí zpět k vnějšímu koutku oka.

5) Naneste malé množství krému na obě strany nosu (po stranách nosních dírek) a krouživými pohyby tuto partii masírujte. Opište pět kroužků na jednu stranu a pět na druhou.

6) Na závěr masáže rozetřete zbytek krému podél nosoretních rýh a kolem rtů až na bradu.

7) Naneste malé množství krému na bradu a vmasírujte ho dvěma prsty krouživými pohyby, 5x na jednu a 5x na druhou stranu.

8) Na závěr masáže rozetřete krém od středu brady nahoru po obou stranách čelisti.

9) Naneste malé množství krému pod bradu a vmasírujte ho krouživými pohyby, opět pětkrát na jednu a pětkrát na druhou stranu.

10) Na závěr masáže krém rozetřete střídavě pravou a levou rukou po krku šikmo směrem dolů a do stran. Silnější vrstvu krému naneste a rozetřete na přední straně krku až na dekolt.

Vybrali jsme pro vás produkty, za kterými si stojíme. Vyberte si mezi přírodním olejem či hydratačním krémem.

 

Video: Ve vedru čekají i dvě hodiny. "Vyplatí se mi to," říkají návštěvníci Primarku | Video: Kristýna Pružinová
reklama
reklama
reklama