reklama
 

Plesová sezona je tu: Top trendy v líčení podle make-up artistky

Jste zvyklá líčit se jen lehce? V plesové sezoně si to můžete vynahradit. Jen je třeba si troufnout.

Foto: iStock

Nenosíte běžně kouřové líčení? Tentokrát to zkuste. Líbí se vám dlouhé řasy? Na ples jsou povoleny i ty decentní umělé. Používáte běžně pouze balzám na rty nebo nějakou růžovou perleť? Vezměte si vínovou nebo rudou rtěnku!

Hydratace a lesk pleti i těla

Zeptala jsem se make-up artistky Ivy Davies, jaké jsou trendy ve společenském líčení, tak abyste všechno zvládla v domácím prostředí, ideálně sama. “Základem je perfektní pleť. Proto si před samotným líčením dejte hydratační masku, aby se pleť zbavila šupinek a byla hezky šťavnatá. Po odstranění masky použijte sérum a krém, jak jste zvyklá. Klidně můžete použít i podkladovou bázi. Pokud máte pleť v dobré kondici, použijte bázi rozjasňující, která teď doslova frčí. Pak použijte make-up ve vašem odstínu pleti, a pokud vás trápí kruhy po očima, zneutralizujte je korektorem v meruňkové barvě. Nezapomeňte na líčka a rozjasňovač na lícní kosti. Pozor, myslete na to, že budete mít šaty odhalující tělo, proto naneste lesk i na dekolt. Dbejte také na to, aby vaše ruce a paže byly natřeny tělovým mlékem.”

Výrazné oči i rty povoleny

“Pokud chcete vyzkoušet kouřové líčení, je lepší oči nalíčit jako první. Vyhnete se pak opravování make-upu. Opadané stíny setřete tampónkem namočeným v odličovadle a make-up nanesete na čistou pleť. Oči tedy zvládnete nalíčit během působení hydratační masky. Pokud jsou na vás kouřové oči moc nudné, můžete je osvěžit přidáním barevného stínu na pohyblivé víčko nebo použitím barevné tužky na vnitřní slznou hranu oka. Skvěle vypadá jasně fialová nebo tyrkysová. Při večerním líčení klidně porušte zásadu výrazné oči / tlumené rty a naopak a k tmavým očím přidejte rty v rudé nebo vínové barvě. Budete vypadat úžasně! Také se nemusíte bát lesku – ať už na očních víčkách, rtech, nebo lícních kostech,” doporučuje Iva Davies.

Myslete i na obočí

A já ještě dodávám: myslete na své obočí, které rámuje celý váš obličej. Je třeba ho upravit do přirozeného tvaru, vytrhat chloupky (pouze pod dolní linií), které tam nepatří, a dobarvit obočí buď tužkou na oči, nebo očním stínem tak, aby k vám prostě patřilo a byla jste to vy. Můžete také využít kosmetických salónů nebo brow barů, které jsou už dnes v každém větším městě a většinou vás vezmou i bez objednání.

Vlasy

A teď: co s vlasy? Kadeřníka nestíháte, na velké vlasové kreace si netroufáte, máte kadeře delší, nebo dokonce dlouhé, a máte pocit, že z nich prostě "teď nebo nikdy" musíte udělat umělecké dílo? Tak nemusíte. Zkuste něco jednoduchého: ohon s pár pramínky podél obličeje, obyčejný drdol, francouzský nebo rybí cop, rozpuštěné vlasy s pleteným copem po straně. Nebo si můžete nechat vlasy úplně rozpuštěné a přidat štrasovou čelenku.

Mohlo by vás zajímat

reklama

Komerční tip

reklama