reklama

Líčení pod rouškou: Dejte si záležet na řasách a zvýrazněte je

Make-up, tvářenka či rtěnka. Trojice prostředků, která v době nošení roušek ustupuje péči o oči. Zvýrazněte zejména svoje řasy. Spolehněte se nejen na kvalitní řasenku, ale i výživnou stravu.

Foto: iStock

Nikdo neříká, že si nemůžete doma užít svoji oblíbenou rtěnku, ale když půjdete ven s rouškou na obličeji, zaměřte se na zvýraznění očí. Ty jsou totiž to jediné, co vaše okolí uvidí. Základem jsou husté a dlouhé řasy. Co pro ně můžete udělat teď, když jsou salony zavřené a jste odkázány samy na sebe?

S řasami je to stejné jako s vlasy: jejich hustota a kvalita závisí do velké míry na genetice. Patříte-li k lidem, kteří mají kolem očí krátké a řídké chmýří, nemusíte zoufat, hodně se dá napravit správnou péčí i líčením. Protože jsou kosmetické salony zavřené, musíte si vystačit s vlastní péčí. A kdo byl zvyklý na umělé řasy, dost možná mu ani nebudou chybět. Stejně už je tento nepřirozený trend na ústupu.

Zázrak na počkání

Správná řasenka vás doslova během chvilky dokáže proměnit v krásku s hlubokým a podmanivým pohledem. Neexistuje jedna univerzální řasenka, na kterou můžeme ukázat a říct "to je ona, ta je nejlepší". Každá potřebujeme jinou. Některé řasy potřebují dodat objem, jiné natočit nebo prodloužit. Tu, která vám bude vyhovovat, se pak naučte správně používat. Pro docílení výraznějšího vzhledu naneste na řasy alespoň dvě až tři vrstvy, každou ale vždy nechte dobře zaschnout. Zkusit můžete i trik mnoha vizážistů - ještě před nanesením líčidla lehce řasy přepudrujte štětcem. Pokud chcete, aby řasenka vydržela opravdu dlouho bez rozmazání, můžete použít ještě před jejím nanesením speciální podkladovou bezbarvou bázi. Nabízejí je téměř všechny kosmetické značky a v obchodech je najdete zpravidla hned vedle řasenek. 

Vybarvěte se

Už jste slyšeli o novém trendu v oblasti dekorativní kosmetiky s názvem Do It Yourself? Nyní se stává ve světě stále populárnějším, a to nejen kvůli zavřeným salonům. Ostatně proč utrácet za něco, co zvládnete sami v pohodlí domova? Pokud jde o barvení řas i obočí, jde o jednoduchou proceduru, která vaše oči přirozeně zvýrazní a rozjasní. Na trhu je k dostání mnoho různých produktů. Při výběru se snažte snížit riziko vzniku alergie, chybu neuděláte, když vsadíte na veganské receptury, jež obsahují jen rostlinná barviva.

Podpořte růst

Hitem současnosti jsou boostery nebo séra podporující růst vašich vlastních řas. Kromě toho vylepšují i jejich hustotu a délku a od kořínků po konečky je posilují. Tyto produkty totiž obsahují látky, které povzbuzují činnost folikul řas. Jakmile řasa vypadne, na jejím místě začne růst nová mnohem rychleji. Navíc se i prodlužuje růstová fáze řasy - vydrží vám zkrátka mnohem déle, než pak přirozeně vypadne. To ve výsledku vede k tomu, že jsou vaše vlastní řasy hustší a delší. Má to ale háček. Na výsledek si musíte několik týdnů (cca 3-4) počkat a hlavně je potřeba sérum používat pravidelně. Trpělivost se ale vyplatí! Ovšem pozor, ve chvíli, kdy přípravek vysadíte, se zhruba do šesti týdnů efekt ztratí.

Na podobném principu jako boostery nebo séra fungují i speciální oční kapky, za jejichž předepsáním stojí jen oftalmolog. "Před aplikací kapek každou pacientku prohlédne lékař a zkontroluje nitrooční tlak. Přestože jsou kapky zdravotně nezávadné, nejsou vhodné pro každého. Používat by je neměly například těhotné a kojící ženy nebo klientky se sklony k zánětlivým onemocněním očí. Zdravotnický personál zároveň vysvětlí, jak kapky aplikovat," říká primář a přednosta očních klinik Gemini MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D.

Správná výživa

Podobně jako na kvalitu vlasů či nehtů má na řasy vliv i to, co jíte. Obecně se zaměřte na dostatek bílkovin a vitaminu B5. Dostatečné množství důležitých proteinů obsahují vejce, ořechy a sýry. Vitamin B5 je přítomen například v nerafinované přírodní rýži, fazolích a celozrnných výrobcích. Vitaminy a minerály posilují kořínky vlasů. Důležitý je zejména biotin, zinek, železo a kyselina listová. Dopřejte si proto ovoce, ryby, drůbež, listovou zeleninu, mléko, sóju a celozrnné výrobky. Užívat můžete také volně prodejné doplňky stravy, v jejichž složení jsou výše uvedené látky obsaženy.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama