reklama

Jak si upravit obočí, aby bylo přirozené a dokonalé: V hlavní roli plnost a textura

Obočí je pro váš vzhled a výraz tváře důležitější, než si možná myslíte. Abyste vypadala dobře, mladistvě a přirozeně, musí mít správný tvar, plnost i odstín.

Foto: iStock

Nemáte-li obočí podle svých představ, není problém ho upravit. Existuje celá řada produktů i technik včetně estetických zákroků, které vám pomohou.

Dříve se obočí trhalo do uzounkých obloučků, na což dnes úplně zapomeňte. Už několik let přetrvává trend plného a hustého obočí, jenže i takové je potřeba umět upravit. Nesmí působit příliš tvrdě a nepřirozeně. Odstrašujícím příkladem budiž nejedna odbarvená blondýna s tvrdě černými překreslenými oblouky. Na tuto chybu ostatně upozorňuje i kosmetička Jana Petráková z pražského salonu Korunka: "Barva by měla přibližně odpovídat barvě vašich vlasů, měla by být maximálně o jeden dva odstíny tmavší. Další chybou je pak to, že ženy nerespektují přirozený tvar svého obočí. Například si příliš protrhají začátek obloučků od kořene nosu, čímž si rozšíří prostor mezi obočím. Obloučky jsou pak posazené daleko od sebe, čímž se se úplně změní výraz očí."

Trendem je plnost a textura

Trendem současnosti je tzv. architektura obočí Brown Bar, kdy se udržuje stále přirozený rozměr a tvar. Jde pak především o plnost, barvu, texturu a velikost obočí. "Pro tuto precizní úpravu obočí momentálně používáme metodu Brown Master. Obočí se nabarví pomocí speciální Bio Brow Henny, která má větší výdrž a obarví i pokožku. Tato procedura trvá déle než klasické barvení (60 minut). Brown Henna vydrží na kůži dva až tři týdny, ale samozřejmě záleží na typu pleti, obočí pak až šest týdnů. Navíc tato barva vyživuje i chloupky v obočí a při této pravidelné péči podporuje i růst nových," uvádí kosmetička Kateřina Bernáthová z Institutu Orlane Praha. 

Pomocníci pro domácí úpravu

Na úpravu v tomto stylu najdete mnoho speciálních produktů od tužek po stíny či "řasenky" nebo celé sety s tím, že se v základu neobejdete samozřejmě bez kvalitní pinzety. Naším tipem pro úpravu obočí je sada Beautiful Brows, která obsahuje šablony, díky kterým si obočí vytvaruje a upraví během doslova pár vteřin i úplný začátečník. Obočí pak vydrží upravené 24 hodin. Produkt si můžete vyzkoušet a následně i koupit (790 Kč) v salonu Korunka. Skvělé vychytávky nabízí také například značka Benefit (prodává Sephora), Gosh (prodává FAnn), Alcina nebo Dermacol. Horkou novinkou je pak barva na obočí Featherlight Brow Enhancer od Estée Lauder (820 Kč). Aplikace je ve všech případech jednoduchá a rychlá a vy se můžete těšit na přirozený, ale přitom plný vzhled obočí.

Vsaďte na séra podporující růst

Pokud nemáte od přírody husté obočí, jsou ideálním pomocníkem růstová séra na obočí a řasy. Jde o čím dál populárnější produkty, které dnes nabízí mnoho kosmetických firem. Obsahují látky, jež stimulují folikuly chloupků a dokážou tak prodloužit jejich první růstovou fázi. Nanášejí se pravidelně každý den pomocí štětečku či jiného aplikátoru ke kořínkům řas či obočí. Na výsledky si zhruba 3-4 týdny počkáte, ale výsledek stojí za to. Na těchto produktech se moc nevyplatí šetřit, ale vsadit na kvalitu. Skvěle funguje například Full Lash & Brow Duo-sérum od Medik8 (1020 Kč) nebo Hair Plus (1340 Kč).

Oblíbený je microblading

Relativně nedávno se dostalo do širšího povědomí 3D tetování obočí, které na rozdíl od klasického permanentního make-upu vytvoří přirozené obočí. Vytváří se takzvanou metodou vláskování, za použití přírodního pigmentu do vrchní vrstvy pokožky za pomoci čepelky ve tvaru chloupků. Této metodě se říká microblading a měla by vydržet jeden až dva roky. Ideální je tento zákrok u lidí se sušší pokožkou, protože barva vydrží déle.

Velmi pečlivě si ale vyberte salon, kam půjdete. U nevyškolených kosmetiček můžete riskovat, že obočí bude vypadat neprofesionálně nebo budete mít tvar, se kterým nebudete spokojeni. Rozhodně se vyplatí kouknout na recenze místa, kam se chcete objednat.

Nevýhodou jsou ale stále vysoké ceny, které se pohybují okolo pěti tisíc korun. Navíc do šesti týdnů od microbladingu je nutné jít na dobarvení vybledlého pigmentu, které většinou stojí jeden až dva tisíce korun. Výsledkem je ale krásné obočí, které vypadá opravdu jako z módního časopisu.

Pozvedněte obočí

Sebelepší tvar ale nepomůže, je-li obočí již díky gravitaci pokleslé a tvoří nám tak zamračený výraz. První známky stárnutí se projevují právě ve formě sníženého obočí. Současným velkým trendem je proto pozvednutí obočí botolutoxinem či u výraznějšího poklesu i speciálním operačním zákrokem browlift. "V malé dávce je možné mezi obočí ke kořenu nosu aplikovat látku botulotoxin. Díky tomu se tvář omladí, navíc z ní vymizí zamračený výraz. Pokud je obočí celkově výrazně pokleslé, je možné podstoupit i takzvaný browlift neboli plastiku obočí. Zákrokem lze obočí nejen pozvednout, ale také řešit jeho případnou asymetrii. Výkon provádí plastický chirurg. Efekt je dlouhodobý a vydrží pět až 10 let," uvádí korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová z MEDICOM Clinic.

Omilostněný polský šaman o rituálech s ayahuascou a měsících ve vazbě. Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama