reklama

Krásná pleť bez vrásek? Za vším hledejte kolagen

Máte pocit, že vaše pokožka poněkud uvadá? Ani kdybyste snědli tunu gumových medvídků, nepomůže to. Zaměřte se na pečující přípravky s kolagenem nebo na neinvazivní estetickou dermatologii.

Foto: iStock

Co je kolagen? Nezbytná bílkovina našeho těla. Jeho dostatečné množství zajišťuje správnou funkci vaziv, kloubů, chrupavek, elasticitu pokožky i perfektní stav nehtů, vlasů a částečně i zubů.

Kolagen ve zvířecí kůži

Fyziologické stárnutí je podmíněno z 30 procent genetikou, velkou část zaujímají dále vlivy hormonální a životní styl. Když říkáme, že jsou tyto změny nevratné, máme na mysli to, že náš organismus sám o sobě není schopen tento proces zvrátit. Neznamená to ovšem, že mu nelze pomoci. Aby se v těle tvořil kolagen, potřebujeme dostatečné množství aminokyselin. Náš běžný jídelníček však uspokojivý zdroj kolagenních aminokyselin neposkytuje, a proto se vyplatí obohatit stravu třeba o želatinu. Lehce stravitelná bílkovina, obsahující aminokyseliny, se připravuje hlavně z hovězích a vepřových kůží, pojivových tkání a kostí. Přesto byste museli sníst asi tak dva vagony vepřových kůží, tkání a kostí, aby se to na vašem těle projevilo, což je sci-fi, takže pojďme k jednodušším řešením.

Krémy i přístroje

Pokud máte pocit, že vaše tělesná schránka už není taková, jaká bývala, můžete začít tělo dopovat kolagenem ve formě krémů, doplňků stravy i injekcí. Z dlouhodobého hlediska ale oceníte efekt ultrazvuku. Lifting bez skalpelu patří mezi nejmodernější metody estetické medicíny. Technologií, které se v estetické medicíně používají pro hloubkové prohřátí kůže, za účelem zvýšení produkce kolagenu je na trhu mnoho. Nejnovější z nich je založena na bázi ultrazvuku. Výsledný efekt záleží na dosažené energii a zasažení zvolené vrstvy kůže a podkoží.

Zahřát a rozpustit

"U nás na klinice nově pracujeme s revolučním přístrojem Ultraformer III. Tato nová technologie využívá takzvaného "mikro a makro fokusovaného ultrazvuku". Mikro fokusovaný ultrazvuk aktivuje kolagen ve svrchních vrstvách pokožky. V důsledku silného prohřátí jednotlivých vrstev dojde ke stažení tkáňových struktur a následně k vypnutí povolených tváří, vypnutí kontur, stažení podbradku i zpevnění ochablé pokožky na krku.

Makro fokusovaný ultrazvuk proniká do hloubky 6 až 9 mm k tukovým buňkám. Podkoží se prohřeje až na teplotu 60 stupňů Celsia, při které se tukové buňky rozpustí a postupně lymfatickým systémem odplaví. Zároveň je nastartována mohutná produkce nového kolagenu, který je zodpovědný za pevnost a pružnost tkáně. Jednorázové hloubkové ošetření intenzivně zpevňuje ochablou pokožku na povrchu zároveň s úbytkem tuku v podkoží zvolené partie," vysvětluje estetická dermatoložka a spolumajitelka BcD Clinic, Yvonne Bergerová.

Ultrazvukem na všechny partie

S ošetřením obličeje, na kterém jsou již patrny změny, je vhodné začít v počínajícím a středním stadiu, kdy dojde ke zpevnění pokožky a zastavení změn. Právě pomocí fokusovaného ultrazvuku lze ošetřit v podstatě jakoukoliv obličejovou partii od čela přes okolí očí a tváře až po spodní třetinu obličeje včetně podbradku. Kromě obličeje je zákrok vhodný také na krk a dekolt.

"Ošetření probíhá bez anestezie nebo při lokálním znecitlivění, zcela ambulantně a časově zabere zhruba šedesát až devadesát minut v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti. Po zákroku lze navázat na běžnou denní aktivitu. Ultraformer III nevyžaduje rekonvalescenci ani speciální režim. Účinek je viditelný v průběhu 2 měsíců, vydrží až dva roky," doplňuje Yvonne Bergerová. Více informací najdete na www.bcdclinic.cz.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama