reklama

Ostříhejte se podle celebrit. Jak? Nakrátko!

Michelle Williams, Charlize Theron, Natalie Portman, Emma Watson, Judi Dench, Halle Berry... Co mají společného? Šik krátký účes. Blíží se jaro, tak proč se jimi neinspirovat?

Foto: Archiv PR

Netroufne si na něj každá, ale ta, která se pro krátký sestřih rozhodne, pak mezi ostatními září. "Spousta žen se velké změny bojí. Navíc si myslí, že s dlouhými vlasy přijdou o ženskost. To ale není pravda," říká Jan Těšík, vlasový stylista značky NIVEA.

"I krátké vlasy působí žensky. A navíc jsou neuvěřitelně variabilní. Jeden den můžete být díky uhlazenému stylingu za elegantní dámu, další den vlasy rozcucháte a hned jste někým jiný," dodává.

3... 2... 1... Hotovo!

Zapomeňte na úmorně dlouhé mytí a sušení. Krátké vlasy máte umyté, vyfoukané a dokonale upravené za pár minut. Na rozdíl od dlouhovlásek také obvykle nemusíte řešit speciální vlasové kúry a masky. "Rozhodně ale nepodceňujte kvalitu šamponu a kondicionéru a pak samozřejmě výběrstylingových přípravků, které jsou pro perfektní vzhled krátkého účesu zásadní," říká Jan Těšík.

Střih maximálně co šest týdnů

Pro skvělý vzhled a snadnou úpravu je důležitý perfektní střih. Myslete na to, že krátké vlasy je nezbytné pravidelně zastřihávat, jinak ztrácí na formu. "Pokud jste majitelkami krátkých účesů, stříhejte je ideálně každých pět až šest týdnů,“ radí vlasový stylista.

Pracujte na objemu

Objem do vlasů dostanete použitím správně zvolených přípravků. Vsaďte na k tomu určený šampon a kondicionér. Vlasy během mytí pečlivě opláchněte. Pokud v nich zůstanou zbytky šamponu nebo kondicionéru, rychle zplihnou. Po umytí do vlasů naneste pěnové tužidlo. U kraťoučkých sestřihů pamatujte, že nejlepším hřebenem jsou vaše prsty. Než sáhnete po klasickém kartáči, nabírejte vlasy do prstů, zvedejte je od hlavy a tvarujte do požadovaného tvaru. V okamžiku, kdy budou vlasy téměř suché, vyhlaďte jejich strukturu kulatým kartáčem.

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama