Tejpování může vyřešit akné i bolestivou menstruaci. Na co si dát pozor?
Oblíbená fyzioterapeutická metoda pronikla i do kosmetiky a dělá tam malé i větší zázraky. S čím vším může tejpování pomoct a čemu se u této metody radši vyhnout?
Neinvazivní kosmetické techniky se těší čím dál větší popularitě. Mezi ně patří i tejpování, které mnohé salony krásy nabízejí jako šetrnější alternativu botoxu nebo faceliftu. Může ale fungovat i jako samotná prevence tvorby vrásek. Používání kosmetického tejpu je na rozdíl od agresivnějších metod věkem prakticky neomezeno a vyzkoušet si jej mohou i mladší ročníky.
Není tejp jako tejp
Stejně jako u kinesiologického tejpování, které využívají fyzioterapeuti, i to kosmetické spočívá ve stimulaci a trénování svalů a lymfatického systému. Neznamená to ovšem, že ty stejné pásky lze použít i na jemnou kůži na obličeji - za účelem kosmetického tejpování se používají pouze ty speciálně určené na obličej, šetrné a hypoalergenní. Zejména pokud se rozhodnete tuto metodu zkoušet sama doma, vyhněte se za každou cenu necertifikovaným a levným tejpům nejasného původu. Můžou způsobit víc škody než užitku.
Pokud jsou pak tejpy aplikované správně, dějí se malé zázraky. Nejen výrobci, ale i kosmetičky a zákaznice přísahají na to, že kosmetické tejpy pomáhají redukovat vrásky mezi obočím, na čele, kolem rtů a očí, také pomáhají s otoky. A speciální tejpy, které se nosí sedm dní a aplikují se speciální metodou, můžou viditelně zlepšit také vzhled podbradku a krku. Doba, než dosáhnete viditelných výsledků, se ovšem může lišit: zatímco některé ženy zaregistrují zlepšení už po několika dnech, v jiných případech to může trvat i několik týdnů.
V rámci večerní kosmetické rutiny patří tejp na konec - pleť je potřeba odlíčit a následně namazat. Právě na to se často zapomíná: máme tendenci si myslet, že se jinak nenalepí, kosmetický tejp ale funguje jinak než běžná náplast. Důležité je také vědět, odkud a kam tejp vlastně lepit. A ačkoli sluníčko už zdaleka není tak intenzivní jako během léta, po tejpování je pokožka prokrvená a citlivá, tudíž je vhodné druhý den ráno nanést krém s ochranným faktorem.
Úleva od migrény, akné i bolestivé menstruace
Tejpování si ovšem troufá i na další malé zázraky. Trh nabízí i neelastické křížové tejpy z hedvábí, které působí na receptory v kůži, a tak stahují pokožku, což pomáhá zmírňovat bolest, prokrvovat pokožku a urychlovat proces hojení. Zacelují jizvy a pomáhají modřinám rychleji se vstřebat. Můžou pomoci i se štípanci od hmyzu, dokonce i s léčbou akné na tváři a zádech nebo s jizvami po něm. Správně umístěné křížové tejpy dokonce můžou ulevit i od migrény.
Tejpování podle některých žen dokonce uleví od bolestivé menstruace. Na tu stačí klasický tejp, který se používá u fyzioterapie. Aplikuje se v oblasti podbřišku, kde rozproudí krev i lymfu a uleví tak od bolesti, často i efektivněji než klasické prášky. Pro zvýšený efekt lze tejpovat i oblast beder. Tejpování může pomoct u bolestivé menstruace ženám v prakticky každém věku, včetně mladších dívek.