reklama

Štíhlost není kritérium krásy. Podcast o ženách při těle otevřel bolavé rány

Body positivity je hnutí, o kterém se v posledních letech mluví a které se odráží také na instagramových účtech světových celebrit. Problematickému ideálu krásy a tlaku společnosti na něj se věnuje nový podcast Sádlo, za kterým stojí česká hudebnice Ridina Ahmedová.

Prohlédnout grafiku
Foto: DVTV

O tlaku na ženský vzhled, o křehkém sebevědomí a o přijetí vlastního těla mluví v novém podcastu Sádlo česká hudebnice Ridina Ahmedová. "Přijmout se taková, jaká jsem, je celoživotní cesta. Je to práce a proces, který je náročný, ale zároveň nese velké posílení. Existuje tady ideál krásy, mou povinností ale není líbit se někomu jinému. Nesu zodpovědnost za sebe samou, za své tělo, za to, aby bylo zdravé. Nejsem povinná vyhovovat představám a názorům jiných lidí," říká zpěvačka a lektorka zpěvu v rozhovoru pro DVTV. 

Už odmala známá hudebnice, Ridina Ahmedová z různých stran slýchávala poznámky na svůj vzhled a bylo jí předkládáno, že štíhlá je "zásadní kritérium". "Můj podcast není o žádném podporování obezity, ale o bodyshamingu. O tom, že když vybočíte z kánonu krásy, stáváte se terčem velkého společenského tlaku. Ať už jsou to kila navíc, malá prsa nebo velký nos," říká Ahmedová v rozhovoru s Danielou Drtinovou. 

Podívejte se do naší galerie na celebrity, které dávají všem ženám jasný vzkaz - nestyďte se za své tělo. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama