reklama

Vyzkoušeli jsme laserovou epilaci: Jak se chloupků zbavit napořád?

Mít hladkou kůži po celém těle je už dnes samozřejmostí. Ale holit se obden není žádný med a vlastně je to pro mě taková nepříjemná rutina. Vyzkoušela jsem laserovou depilaci, která mě zbavila chloupků napořád.

Foto: Shutterstock

V podstatě celý život používám žiletku a holicí gel. Nikdy jsem nevyzkoušela strojky, depilaci voskem ani cukrovou pastou. Žiletka není nic komfortního a někdy je kůže po holení i dost rozdrážděná. Zvlášť u ekzematika, jakým jsem já.

Ráda jsem tedy přijala nabídku na trvalou laserovou depilaci nohou a rukou. Na první konzultaci do Laserového centra Anděl jsem šla plná očekávání, že za hodinu dojde k tomu, že už mi pak nikdy v životě na končetinách nic nežádoucího nevyraší. Bylo to trochu jinak.

Třikrát a dost!

Po úvodní konzultci s paní doktorkou Grétou Wohlovou jsem se dozvěděla, že depilaci budeme opakovat třikrát až pětkrát, záleží na depilované lokalitě a hustotě ochlupení. Ten den jsem přišla poprvé, pak po šesti týdnech a pak znovu za tři měsíce, záleží na tom, jak rychle vám chloupky budou dorůstat. Mezitím jsem dostala za úkol neholit se sama doma. Domácí úkol jsme splnila a výsledek se dostavil: Mám nohy a ruce hladké jako miminko.

Nejlepší efekt u tmavých chloupků

Chloupky byste na první zákrok měla nechat dorůst do zhruba 2 mm, když jsou příliš dlouhé, špatně se depilují. A jak to všechno probíhá? „Zákrok spočívá v plošném rovnoměrném ozáření laserovým světlem, které cíleně ničí pigmentovanou zárodečnou část chloupků. Protože se chloupky nacházejí v různých stádiích růstu, je třeba zákrok několikrát po sobě opakovat v cca 6 až 8týdenních intervalech. Nejlepší efekt dosahujeme u tmavých chloupků, světlé vyžadují více opakovaní a šedivé chloupky laserem odstranit nelze.

Depilované plochy je nutné chránit před slunečním zářením. Laserová depilace je jedním z nejčastěji prováděných zákroků a v odstraňování nežádoucího ochlupení patří k neefektivnějším metodám. Za pomoci laseru lze odstraňovat ochlupení z kterékoliv části těla. U mužů jsou nejžádanější lokality k depilování záda a ramena,“ vysvětluje korektivní dermatoložka Gréta Wohlová.

Depiluje se úplně všechno

Během depilace jsem neměla žádné problémy s bolestí a neměla jsem potíže ani potom. Kupodivu jsem nezazanemenala ani žádné začervenání, což se divila i sestřička. Zvlášť když moje pokožka je opravdu hodně citlivá. Během zákroku jsem vyzpovídala sestřičku, jaké partie si lidé chodí nejčastěji depilovat. V Laserovém centru Anděl mají zkušenosti s depilací opravdu celého těla i obličeje, jak u žen, tak u mužů. Z výsledku jsem nadšená a vážně zvažuji ještě trvalou depilaci podpaží, protože přece jen je to asi nejfrekventovanější místo k holení a dráždit obden mízní uzliny není ani z lékařského hlediska nic, o co by naše těla stála.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama