reklama

Jak na jaře probudit pleť a vlasy k životu? Vsaďte na laser a mezoterapii

Zima si na pokožce a na vlasech vždycky vybere svou daň, a tak s jarem potřebuje vzkříšení. Čím vším ji nadopovat, aby byla zdravá, hloubkově vyživená a vypadala dobře?

Foto: iStock

"V zimě pleti nesvědčí ledový, suchý vzduch, stejně jako přechody mezi vytopenou místností a venkovním chladem. Výsledkem je přesušená, hrubá pleť, na níž se mohou objevovat vrásky a jemné linky, šupinky, tedy neústupné zarudnutí pleti," říká dermatoložka Jana Votrubová z kliniky Esthetic Medical.

Jakými metodami na pleti a vlasech zapracovat tak, abyste byla v kondici?

1) Plazmalifting

Plazmu získáme tak, že pacientovi odebereme krev a upravíme ji v odstředivce. Rizika alergických reakcí či otoků jsou díky tomu minimalizované," vysvětluje Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7.

Jak plazma působí? Obsažené růstové faktory a další aktivní látky omlazují již na buněčné úrovni. Výsledkem je lepší vzhled, elasticita a struktura pleti. "Protože plazmu aplikujeme do pleti drobnými vpichy, stimulujeme tím i produkci kolagenu, což ještě více podporuje vypnutí a pevnost pleti," dodává Jana Votrubová. 

2) Laserová maska

Laserové záření přináší lidské pleti řadu benefitů. V případě neinvazivní laserové masky kombinované s aplikací kyseliny hyaluronové a trophogenu, je to dlouhodobé navýšení hydratace pleti, po němž zimou ztrápená pleť doslova baží. Zároveň dochází k vyhlazení, zjemnění a oživení pleti a redukci vrásek.

"Pokožka je po laserové masce posilněná a pevná. Ačkoliv se neinvazivní estetická medicína v posledních letech posunula svými technologiemi významně kupředu a dokáže přinést skutečně dramatické výsledky, tak razantního omlazení a vypnutí stárnoucí pleti, jakým lze dosáhnout metodami plastické chirurgie, například liftingem, zatím schopna není," říká Miloš Kravciv.

3) Vlasová mezoterapie

Nejen pleť, ale i vlasy bývají po zimě vyčerpané, protože ani jim nesvědčí extrémní střídání teplot a suchý zimní vzduch. Pokud jsou vaše vlasy po zimě jakoby bez života, lámavé a unavené, hodil by se jim lehký doping, třeba v podobě vlasové mezoterapie.

"U vlasové mezoterapie volíme mezi dvěma typy. První z nich obsahuje komplex 56 aktivních látek, tedy minerálů, biomimetických peptidů, nukleových kyselin, koenzymů, redukčních činidel a vitamínů, který posilní, vyživí a celkově oživí vlasy. Tuto kúru doporučujeme zejména při stresové zátěži, kdy dochází k vypadávání a úpadku kvality vlasů, tedy i pro jejich revitalizaci po zimě," vysvětluje Jana Votrubová.

Druhý typ je již podle lékařky vhodný v případě diagnostikované alopecie a v případě nadměrného vypadávání vlasů: "Do vlasové části hlavy aplikujeme sérum s obsahem kmenových buněk, růstových faktorů a biomimetických peptidů, které zastavuje vypadávání vlasů a podporuje obnovu růstu vlasových vláken".

 

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama