reklama

Na krku a dekoltu je stárnutí vidět nejrychleji. Jak o tyto partie pečovat?

Období večírků a oslav je v plném proudu. Můžete mít dokonalou figuru, skvělý make-up, sexy šaty, ale když nebude krk a dekolt v kondici, ihned se to pozná.

Foto: Shutterstock

Na krku a v dekoltu je stárnutí kůže vidět nejrychleji. Však si vzpomeňte na všechny ty uměle vysoustružené krásky, které mají i v reálu "vyphotoshopovaný" obličej, ale od brady dolů je najednou věk prozradí.

Stárnutí kůže je výsledkem množství změn, jejich intenzity a genetických
předpokladů. Je závislé na hormonálních změnách probíhajících v organismu a na způsobu života. Přirozený proces stárnutí je urychlen působením vlivů zevního prostředí, zejména slunečního záření. Nejdříve je stárnutí patrné na kůži obličeje, krku a dekoltu. K prvním největším změnám ve smyslu stárnutí kůže krku a dekoltu dochází mezi třicátým a čtyřicátým rokem. Pokožka ztrácí svou pružnost, pevnost, začínají se tvořit první vrásky a skvrnité pigmentace.

Hydratace, peeling a masky

O obličej pečovat jakž takž umíme. Víme, že pravidelné čištění, odličování a hydratace dokážou zázraky. Na krk a dekolt si čas nenajdeme vždy a je bohužel pravda, že tyto partie o každodenní péči nevědomky okrádáme. Přitom právě tahle místa v sobě nesou stopy života, který žijeme.

Na co tedy nezapomínat? Na pravidelnou hydrataci, občasný peeling a časté "maskování" pomocí pleťových masek. A pokud tohle vše děláte a je vám to málo, můžete na tyto tělesné partie vyzkoušet laserovou rejuvenaci nebo miniinvazivní mezoterapii. 

Za 20 minut mladší

"Rejuvenace je šetrné ošetření pokožky vysokovýkonovými neablativními lasery či IPL (intenzivním pulzním světlem). Po ozáření pokožky laserovým světlem dojde v kůži k prohřátí vazivové vrstvy a nastartování nové tvorby kolagenních a elastických vláken. Pleť se tím stává hladší, vypjatější, zlepšuje se její povrchová textura. Jde o zákrok neinvazivní, který klientku nevyřadí z běžných denních činností. Zákrok trvá zhruba dvacet minut. Ošetření se opakuje třikrát až čtyřikrát v rozmezí tří týdnů ideálně jednou do roka," říká korektivní dermatoložka Jitka Chaloupecká z Laserového centra Anděl.

Kyselina hyaluronová v injekcích

Další možností k omlazení pokožky krku a dekoltu je mezoterapie. "Jde o injekční aplikaci kysyseliny hyaluronové v podobě mnohočetných jemných vpichů do partie krku a dekoltu. Ta dodává kůži hydrataci a podporuje tvorbu nových kolagenních a elastických vláken. Před zákrokem se aplikuje znecitlivující krém. Ošetření se provádí třikrát po třech týdnech, ideálně jednou za rok. Ke zvýraznění účinku se využívají i další účinné látky, jako například vitamíny, antioxidanty a stopové prvky. Obě zmíněné metody mají společný cíl, jímž je revitalizace a zlepšení vzhledu pleti," dodává Jitka Chaloupecká.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama