reklama

Sexy, poutavé a jednoduché: Jak správně nalíčit "kočičí oči"?

Kočičí líčení je oblíbené nejen u mladých slečen, ale u všech dam bez rozdílu věku. Jak na něj?

Foto: iStock

Když jsem byla ještě koťátko střední školou povinné, pletla jsem si kouřové líčení s tím kočičím. Později jsem zjistila, že si to občas pletou i ženy v letech. Na to, jak se věci mají, jsem se zeptala přední české vizážistky Ivy Davies:

Kouřové, nebo kočičí?

"Hlavní rozdíl mezi kouřovým a kočičím líčením je v intenzitě vystínování oka. Oba druhy líčení mají největší intenzitu barvy v oblasti řas. Kouřové líčení znamená vystínovaní oka barevně zesvětlující se směrem k obočí. Vše je perfektně propojené a bez ostrých přechodů. Stejně jako kouř: tmavý dole, světlý nahoře. Na stínování oka můžeme použít klasicky černý nebo šedý stín, ale pro denní líčení lze použít stíny ve světlejších tónech. Pokud dodržíme postup líčení, tmavší u řas a postupně vystínované k obočí, stále se jedná o kouřové líčení," vysvětluje Iva Davies.

Kočičí nemusí mít stíny

Kočičí líčení očí ja na rozdíl od kouřového víc definované, ostřejší. "Většinou pracujeme s výraznou (gelovou nebo tekutou) linkou těsně u řas, která je protažená lehce směrem k obočí. Někdy se pro zdůraznění kočičího efektu může linka protáhnout i pod spodní řasy. Zbytek oka můžeme vystínovat jak světlými, tak tmavými stíny. Nemusíme ale použít stíny žádné. Pokud ale stíny použijeme, linku nakreslíme až na vystínované oko," dodává Iva Davies. 

Nebojte se barev

Kočičí i kouřové líčení lze zintenzivnit zabarvením slzných hran oka tmavou, voděodolnou tužkou na oči. Na podzim a zimu se nebojte pohrát si s odstíny vína nebo švestek. Jak při vystínování oka, tak při použití barevné linky pro kočičí efekt. Klidně vyzkoušejte tmavě fialovou nebo tmavě modrou. Modroočkám a zelenoočkám zázračně projasní pohled a nikdo z vás už nespustí oči.

Hnědoočkám s mandlovým tvarem očí pak už neodolá vůbec nikdo. I u tohoto líčení nezapomeňte na pravidlo, že méně je více. Pokud jste dnes do práce zvolila kočičí linky nebo kočičí líčení, uberte na rtech. Pozornost poutejte pouze na dokonale vytvarované obočí a oči. Samozřejmostí je čistá pleť s dokonale krycím make-upem.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama