reklama

Vyzkoušeli jsme: Hloubková hydratace pleti díky přírodní kosmetice

Zima dala mojí citlivé a vysušené pleti zabrat. Všechny ty přechody z mrazu do klimatizovaných prostor jí vzaly dech... Takže šlo o to, jak ji rychle prodýchat.

Foto: iStock

Proto jsem s díky přijala nabídku na pleťové ošetření v pražském salonu Pevonia Botanica, kde si mě do parády vzala kosmetička Zlata Soloninková.

Seznamte se: Pevonia Botanica

Trendem poslední doby je přírodní kosmetika složená z ingrediencí, které pocházejí z rostlin nebo minerálů. Jde zejména o rostlinné složky, které obsahují velké množství přírodních vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek.

Kosmetika Pevonia Botanica, která k nám přichází ze Spojených států, je složena z nejčistších přírodních ingrediencí, bez parabenů, parafínu, alkoholů, minerálních olejů, ale i bez syntetických barviv a vůní. Její účinek je umocněn zpracováním, které využívá nejmodernější vědecké a technické poznatky. Výsledkem této spolupráce jsou unikátní produkty, které přináší viditelné výsledky.

Dokonale poznat typ pleti

Paní kosmetička si s mým obličejem "hrála" dvě hodiny. Hned ve dveřích poznala, co bude moje pleť potřebovat a že má zároveň sklony k podráždění, zarudnutí a přesušenosti. Vybrala mi hydratečně liftingovou řadu ošetření a pustily jsme se do toho. Součástí kosmetiky bylo samozřejmě napařování obličeje (v salónu tady mají napařovač, který kromě roztažení póru pouští do vzduchu ozón, takže se můžete během čekání na výsledek dostatečně prodýchat a nabrat sil), včetně ručního i ultrazvukového čištění.

Pak přišla na řadu masáž jednotlivých kontur tváře, s důrazem na kruhy pod očima, kterými trpím bohužel víc a víc. V mezičase jsme ještě stihly nabarvit obočí. Moje pleť reagovala dost prudce (zřejmě nezvyklou koncentrací bylinek), tedy zčervenáním, a tak se Zlata Soloninková rozhodla, že mi na závěr nedá liftingovou masku s kolagenem, ale pouze hydratační, zklidňující. A rozhodně věděla, co dělá. Po patnácti minutách maskování jsem byla zase "ve své kůži", tedy ne rudá jako po maratonském běhu, ale byla hutně zhydratovaná, pocitově i na dotyk.

Neobyčejně obyčejné ošetření

Zažila jsem za svůj život už pár kosmetických ošetření. Občas šlo o hodně zajímavé procedury, ale jelikož se jednalo víc o formu a exhibici než o obsah, málokdy jsem byla tak výrazně spokojená. A nakonec je to jako se vším: když se spojí příjemné prostředí, vlídné, individuální, poctivé a velmi profesionální ošetření s kvalitní kosmetikou, nemůžete zákonitě prožít nic lepšího. A vaše pokožka si takové rozmazlení rozhodně zapamatuje.

Kde: Pevonia Botanica, Železná 14, Praha 1, více informací najdete na www.pevoniadayspa.cz.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama