reklama

Manikúra ve zkratce aneb Jak co nejrychleji upravit ruce do dokonalé podoby

Venku začíná být sychravo a kůže dostává zabrat. Pokožka na rukou, která pořád vykonává nějakou činnost, to pociťuje nejvíc. Čím jí můžeme pomoci a jak si v tomto čase upravit ruce, aby na ně byl hezký pohled?

Foto: iStock

Pokožka na rukou je stejně citlivá jako ta na obličeji. Zároveň ji ale mnohem víc zatěžujeme. Nejcitlivější je kůže na hřbetech rukou. Nejenže je v těchto místech velmi tenká, ale v podkoží je jen minimum tukové tkáně.

I proto nejrychleji stárne. Na dlaních máme tuku a pojivových tkání víc. Ale nenajdete na nich chloupky ani mazové žlázy, proto hůř absorbují jakoukoli vlhkost.

Stále namazaná

Ruce si mažu asi padesátkrát za den, protože zrovna na nich mám velmi suchou a ekzematickou pokožku. Některá žena má desítky párů bot, jiná hromadu vůní, rtěnek, oblečení nebo kabelek. U mě naprosto suverénně vyhrávají krémy na ruce: ať je jaro, léto, podzim, nebo zima. Speciální péči věnuju té noční: pokožka rukou je tehdy mnohem lépe připravena pro hloubkovou regeneraci a stejně jako celé tělo odpočívá, jsou v té době vhodné mastnější krémy. Noční péče je velmi účinná, neboť nic neděláte, ruce nemáčíte a aktivní látky působí mnohem delší dobu a intenzivněji.

Myslet i na nehty

V celkové péči je dobré myslet samozřejmě i na nehty a nehtovou kůžičku. Nejde o to, mít tygří drápy nebo "lopatky" místo nehtů, ale hezky pěstěné a minimalisticky upravená nehtová lůžka. Jaký zvolit postup?

1) Začnete peelingem, který ruce zjemní, zbaví odumřelých buněk a připraví na další péči.

2) Na zkrácení nehtů používejte nůžky, nikoli kleštičky na nehty. Ty totiž způsobují drobné prasklinky a nehty se pak snadno lámou a odštipují.

3) Používejte skleněný pilník - nejdříve jeho hrubou stranu, k dočištění použijte tu jemnější.

4) Nehty pilujte jen v jednom směru, abyste nepoškodili jejich strukturu. (Tady dělá spousta žen chybu, protože nehty často pilujeme hlava nehlava do všech směrů.)

5) Chcete-li, aby vaše nehty působily přirozeně, dejte jim zaoblený tvar, který bude kopírovat špičku prstu.

6) Nezapomeňte, že i kůžička okolo potřebuje hydrataci. Jinak bude suchá a budou se na ní tvořit bolestivé záděry. Ruce namočte na pár minut do teplého olivového oleje a pak kůži jemně zatlačte špachtličkou.

7) Nehty nalakujte lakem. Ideálně v kombinaci podlak, lak, nadlak

8) Na závěr si dopřejte regenerační zábal. Naneste na ruce krém ve větší vrstvě než obvykle, navlékněte na ně igelitové rukavice či mikrotenové sáčky a pro rychlé zahřátí si ještě navrch natáhněte rukavice nebo kuchyňské chňapky. Mikroten a teplo zlepší vstřebávání tukovitých látek, po třiceti minutách působení přebytky krému utřete nebo vmasírujte do pokožky.

Putinovo Rusko už se ničím netají. Vzhlíží k Sovětskému svazu a lační po pomstě | Video: Kristýna Pružinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama