reklama
 

Co nejlépe vyčistí pleť i zuby? Černé uhlí

Zní to trochu neuvěřitelně a paradoxně, ale aktivní černé uhlí má opravdu několik skvělých vlastností, včetně té čisticí a lešticí. A kosmetický průmysl tomu jde naproti.

Foto: iStock

Aktivní černé uhlí získané ze dřeva má několik důležitých schopností. Při jeho výrobě se do uhlí vhání velké množství kyslíku.

Dále se využívá vodní pára, která uhlí dokáže přetvořit v masu pórů, do nichž se pak škodliviny z těla chytají. Určitě i dnes máme všichni doma v lékárničce černé uhlí proti průjmům a zažívacím problémům.

V podstatě černé uhlí dokáže odvádět z těla toxiny, ale bohužel nejen ty. Odvádí i  všechno dobré, takže kdybyste pravidelně užívali černé uhlí, odváděli byste z těla i potřebné látky, případně jiné výživové doplňky, kterých byste se neradi zbavovali. Aktivní černé uhlí je prostě taková úklidová četa těla. V čem má kromě akutních břišních potíží ještě další úspěchy, je čištění pleti a zubů.

Uhlí na akné

Pokud máte problematickou pleť, spíše mastnější, může pravidelné používání kosmetických přípravků s aktivním uhlím vaše problémy vyřešit. Uhlí obsažené v kosmetice totiž dokáže pleť skutečně hloubkově vyčistit. Zvlášť by na takto zaměřenou kosmetiku měli klást důraz lidé bojující s akné. Hitem jsou peelingy a exfoliační masky s příměsí černého uhlí.

Sněhově bílé zuby

Na přírodní bělení zubů existuje mnoho tipů, ať už jde o čištění kokosovým olejem, nebo kokosovým olejem kombinovaným s kurkumou. Poslední trendy ukazují, že zubní sklovina zabarvená od kávy, vína a čaje bývá rezistentnější vůči síle aktivního černého uhlí. Zároveň dodává minerály a větší pevnost zubní sklovině a celkově pomáhá detoxikovat ústa. Taktéž pomáhá při prevenci tvorby zubního kamene. 

Jednou až dvakrát týdně zkuste na zubní kartáček místo zubní pasty nasypat prášek černého uhlí. Důkladně si s ním vyčistěte chrup. A až se usmějete, uvidíte najednou ten kontrast. Jediné, co mějte vždycky při téhle aktivitě po ruce, je houbička na umyvadlo a čisticí přípravek.

reklama

Komerční tip

reklama