reklama

Co hledat v kosmetických salonech? Nejen zkrášlení, ale také odpočinek

Pečovat o sebe už není výsada bohatých celebrit. Podívejte se okolo sebe a uvidíte čím dál víc žen s profesionální manikúrou a pedikúrou. Chodit na kosmetiku a ke kadeřníkovi není nedostupný luxus, ale rutina.

Foto: Silk Ferries

Na vlasy si zaběhneme o polední pauze, na nehty klidně o víkendu. Podle jednoho z nejpopulárnějších webů o kosmetice Into the Gloss budoucnost ale patří těm kosmetickým procedurám, které v sobě zahrnou nejen zkrášlení, ale také hloubkovou relaxaci.

"Abyste se na kosmetiku, manikúru a pedikúru opravdu těšili, hledejte takový salon, kde umí udělat kvalitní masáž a líbí se vám zdejší prostředí," tvrdí Emily Ferber. Právě ona patří k nejrespektovanějším americkým kosmetickým redaktorkám a dokáže odhalit trendy, které prospějí tělu i duchu ještě dříve, než o nich ví zbytek planety.

Oblíbený film a krásné nehty zároveň

Sedět a koukat před sebe, popřípadě vést konverzaci s manikérkou/manikérem je někdy pořádná nuda. Abyste si nepřipadali jako u výslechu nebo ve svém hektickém životě nezažívali další zbytečnou hodinu, vyberte si salon, kde vám udělají nejen kávu a čaj, ale také pustí film podle vašeho výběru na velkou obrazovku.

Například v salonu Urban Nail Bar (najdete na Instagramu pod jménem @urban_nailbar_prague) mají dokonce streamovací službu Netflix, takže během manikúry, pedikúry či barvení obočí můžete sledovat seriál, který jste si přáli už dlouho dokoukat.

Čínská medicína a kosmetika zároveň

Už nenajdete moc žen, které by nikdy v životě nebyly na kosmetickém ošetření. Zejména těch v mladší generaci. Novinkou je ale celostní přístup nejen ve zdraví, ale také v péči o vzhled. V salonu Silk Ferries vám například dopřejí rituál, který vychází z tradiční čínské medicíny, jiný zas z indické ajurvédy.

Nejdůležitější je komunikace

Můžete narazit na studio, které vám vyhovuje z více důvodů, ale i přestože se vám účes, manikúra, pedikúra, masáž nebo úprava obočí líbí, necítíte se tady dobře. Můžete si připadat nepatřiční nebo zahanbení, protože vám například kosmetička oznámí, že se o svou pleť staráte úplně špatně, masér zase vynadá za křivou páteř.

Pamatujte, že jste klienti salonu a váš komfort by měl být na prvním místě. Jestli nechcete vést žádné zdvořilostní řeči, které často kadeřníci vedou, aby měli pocit, že je o jejich zákazníky postaráno, klidně mlčte. Dejte také najevo, co potřebujete (například "Mám za sebou dlouhý den a teď uvítám klid" nebo "Děkuji, až budu potřebovat radu, zeptám se vás").

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama