reklama

Narostly jí nad rtem vousy, barvou si je zvýrazňuje. Je to normální, říká Britka

Ať už si své chloupky, které vyrašily nad rtem, odstraníte voskováním, holením, depilací nebo je přijmete v celé své kráse, je zcela na vás. Všichni jsme se s ním narodili a je naším právem ho předvést, vzkazuje britská influencerka, která si ty své barví výrazným odstínem.

Ochlupení nad horním rtem mají všechny ženy.
Ochlupení nad horním rtem mají všechny ženy. | Foto: Shutterstock

Zdá se to nefér - některé ženy nemají nad rtem ani jeden chloupek, naopak jsou i takové, které si tmavé chloupky musí odstraňovat obden. Záleží jen na úhlu pohledu, protože ochlupení nad horním rtem mají všechny ženy. Ať už světlé nebo tmavší a výraznější.

"Pro všechny mé kamarády s tmavými vlasy - nosím svou novou rtěnku a modrou řasenku, abych vám všem připomněla, že vousy jsou normální," napsala influencerka ke své fotce s obarveným knírkem. 

Jednatřicetiletá Britka Joanna J. Kennyová, která pracuje i jako dermatoložka, se na Instagramu podělila o detailní záběr svých chloupků nad horním rtem. V popisu vysvětluje, že si svých chloupků po celém obličeji poprvé začala všímat, když byla ještě teenagerka. V rozpacích použila k odstranění všechno, co ji přišlo pod ruku. Časem ale zjistila, že většina metod, které k odstraňování použila, jí akorát zhoršuje akné, se kterým bojuje.

I přesto, že svůj boj s akné začíná pomalu vyhrávat a pleť se jí zlepšuje, chloupky si znovu odstraňovat nechce. "Jelikož jsem přirozeně světlovlasá, moje broskvové chmýří není tak nápadné, jako mají brunetky. Ale stejně se najdou lidé, kteří v komentářích poukazují na to, že mám knír," dodala.

Nedávno mladá odbornice na pleť sdílela i seznam několika důvodů, proč ji její vousy dělají krásnou. "Ochlupení na tváři mě nedělá o nic méně ženou. Ženské vousy na obličeji neznamenají, že se o sebe nestarám. Viditelné ochlupení na obličeji automaticky neznamená, že mám hormonální nerovnováhu. Chloupky na obličeji a na těle mohou být dědičné. Rozhodla jsem se neodstraňovat ochlupení na obličeji, ale neznamená to, že nesouhlasím s jinou volbou ostatních lidí. Všichni bychom se měli svobodně rozhodovat za svá vlastní těla a nemít obavy z názorů ostatních," napsala svůj komentář k tématu.

Influencerka a guru v péči o pleť zcela oprávněně vysvětluje, že stejně jako akné, tak i póry, vrásky či chloupky na obličeji jsou normální. Lidé by si to měli uvědomit a sžít se s tím. Není to poprvé, co influencerka použila své sociální sítě ke sdílení svých názorů. Její instagramový profil je založený na sebelásce a ukázce, že ženské "nedokonalosti" jsou běžné a přirozené. 

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama