reklama

7 věcí, které by kadeřníci nikdy neprovedli svým vlasům

Co by kadeřníci a kadeřnice nikdy nepodstoupili, a na co naopak ve své vlasové péči nezapomenou? Možná vás překvapí jejich názor na česání a časté přísady vlasové kosmetiky, silikony a sulfáty.

Foto: iStock

Kadeřníci často radí, co dělat a nedělat, co se vlasů týče. Ale do jakých věcí by oni sami nikdy nešli? Kadeřníky celebrit vyzpovídal magazín PureWow a my vám přinášíme ty nejzajímavější odpovědi. 

Přečtěte si, jaký je jejich názor na česání nebo používání horkých nástrojů na vlasy.

1) Keratin a vynechání masky

"Nikdy bych nešla do brazilského keratinu nebo jiného keratinového ošetření, které pálí vlasy. Taky často plavu a tak své vlasy musím mýt častěji, než bych chtěla, takže vždy po umytí používám výživnou masku. Moje vlasy se po ní cítí zdravě, a ne bez šťávy a slabé jako cukrová vata. Maska dodává elasticitu a lesk," sdělila kadeřnice hvězd, Sharon Dorram.

2) Zapomenout na česání

"Česání je pro mé vlasy naprostá priorita. Nikdy to nevynechávám. Jinak se vlasy zamotávají a to vede k roztřepeným konečkům a lámání vlasů," říká seniorní kadeřnice u Rity Hazan, Cristina B.

3) Používání kulmy nebo žehličky na vlhké vlasy 

"Nikdy bych nepoužila kulmu nebo žehličku, když mé vlasy nejsou stoprocentně suché. Vlasům to neskutečně škodí," sděluje kadeřnice hvězd, Justine Marjan.

4) Spaní na bavlněném povlaku na polštář

Kadeřnice Justine Marjan dodává: "Také bych nikdy nespala na klasickém bavlněném povlaku na polštář, protože většina látek vsakuje vlhkost z vlasů a vlasy se pak snadněji o povrch dřou, z čehož můžete mít polámané vlasy. Používám pouze hedvábný povlaky na polštář, což udržuje mé vlasy hladké."

5) Zapomenout na peeling

"Nikdy nezapomenu na peeling vlasové pokožky. V efekt peelingu opravdu věřím - zvláště se to hodí pro ty, kteří si vlasy nemyjí moc často. Používám gommage peeling každé čtyři dny," říká kadeřnice hvězd v rozhovoru pro PureWow, Jennifer Yepez. 

6) Silikony a sulfáty mají zákaz

"Jsem tak trochu šílenec, když přijde řeč na šampony. Raději bych si nemyl vlasy několik dní, než bych použil špatný šampon, který je nacpaný sulfáty a silikony. Tyto složky jsou tam proto, aby na vašich vlasech zanechávaly film, kvůli kterému pak vaše barva není tak výrazná. Navíc jsou tyto složky spojovány i s vypadáváním vlasů, což je něco, s čím si rozhodně nechci zahrávat", říká kadeřník hvězd Joseph Maine a dodává: "Šampon by měl pouze jemně umýt vaše vlasy a to je vše."

7) Bez ochrany vlasů před česáním ani ránu

"Nikdy nečešu vlhké vlasy, aniž bych do nich nanesla některý z leave-in produktů, které se nanášejí právě na vlhké vlasy po mytí. Jinak mám zkušenost s tím, že se vlasy cuchají a lámou. Je to opravdu důležité, i když produkt nanesete třeba jen na konečky vlasů," radí Carolyn Aronson, kadeřnice a zakladatelka značky s vlasovou kosmetikou It's a 10 Hair Care.

Video: Ve vedru čekají i dvě hodiny. "Vyplatí se mi to," říkají návštěvníci Primarku | Video: Kristýna Pružinová
reklama
reklama
reklama